Роботодавцям м Краматорська: дії у разі настання нещасного випадку на виробництві


Краматорське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області нагадує про дії роботодавця при отриманні інформації про нещасний випадок.

Роботодавець, одержавши інформацію про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння), аварію, зобов’язаний протягом 2 годин повідомити з використанням засобів зв’язку про нещасний випадок робочий орган виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України за місцем знаходження підприємства та не пізніше наступного робочого дня – надати на паперовому носії повідомлення згідно з формою, встановленою Порядком проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженим постановою КМУ від 17.04.2019 № 337(далі – Порядок 337).

Повідомлення про нещасний випадок надається за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), а у разі настання нещасного випадку внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів — за місцем реєстрації підприємства (установи, організації):

– територіальному органові Держпраці;

– робочому органу Фонду соціального страхування;

– керівникові підприємства (установи, організації);

– керівникові первинної організації профспілки;

– уповноваженому органові чи наглядовій раді підприємства (у разі її утворення);

– органові ДСНС у разі, коли нещасний випадок стався внаслідок пожежі.

Якщо нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) підлягають спеціальному розслідуванню, повідомлення додатково надсилається:

– місцевій держадміністрації або органові місцевого самоврядування;

– органові галузевої профспілки вищого рівня;

– органові поліції.

Такі дії роботодавця визначено Порядком 337, якщо нещасний випадок стався  з особами, які підлягають страхуванню від нещасного випадку, відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Звертаємо увагу, що за несвоєчасне інформування відділення Фонду соціального страхування України про нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, передбачено накладання штрафу від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, згідно зі ст. 165-4 Кодексу про адміністративні правопорушення.

 Контактні дані страхового експерта з охорони праці Краматорського міського відділення управління, якому надається інформація та повідомлення про нещасний випадок: мобільний телефон 099-04-06-123 та адреса електронної пошти відділення: krmt.dn@fssu.gov.ua.

Шановні роботодавці! Наголошуємо на необхідності створення належних, безпечних і здорових умов праці, адже вищим пріоритетом є життя і здоров’я працівників.

Краматорське міське відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування

України в Донецькій області