Пільги учасникам АТО/ООС та їх родинам: які передбачені, як їх отримати і які документи потрібні


Відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» громадянам, які мають статус «учасник бойових дій», передбачені такі пільги:

1. Безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

Санаторно-курортне оздоровлення здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 №200 (далі –Порядок).

Забезпечення безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів  здійснюється згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості:

  1. учасників бойових дій, яким надано статус відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
  2. осіб з інвалідністю внаслідок війни, яким надано статус відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 та пункту 13 статті 9 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – позачергово щороку строком на 18-21 день;
  3. осіб з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм та захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:

І та ІІ групи – до санаторіїв (відділень) спінального профілю з терміном лікування 35 днів;

ІІІ групи – до санаторіїв неврологічного профілю з терміном лікування 18-21 день;

  • постраждалих учасників Революції Гідності, яким надано статус відповідно статті 161 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
  • учасників війни, яким надано статус відповідно до пункту 13 статті 9 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – не частіше ніж один раз на 2 роки строком на 18-21 день.

Дія цього Порядку не поширюється на осіб: військовослужбовців, ветеранів військової служби, працівників органів внутрішніх справ, податкової поліції, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, Служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, тощо.

Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-куротного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.

У разі коли особа має право на санаторно-курортного лікування за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

Відшкодування вартості путівки здійснюється шляхом перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів та актів наданих послуг у вартості встановленої граничної вартості путівки (ліжко-дня).

Гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби та погодженням з Мінфіном.

Перелік базових послуг, що надаються особам відповідно до медичних рекомендацій і входять до вартості путівки, затверджується Мінветеранів.

Забезпечення путівками осіб здійснюється в межах виділених коштів.

Особи з числа учасників АТО/ООС, які бажають отримати санаторно-курортну путівку, подають до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (далі – управління) наступні документи:

 заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о, копію відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, та учасники війни – також копію військового квитка (за наявності), копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в АТО/ООС.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб- за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

 Для взяття на облік особа пільгової категорії чи її законний представник подають заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою 070/0, копію відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасників війни – також копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях.

Особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали санаторно-курортні путівки відповідно до цього Порядку, виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу та назад транспортом загального користування (залізничним та автомобільним) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.

Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки особам з інвалідністю внаслідок війни та компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування учасникам бойових дій та учасникам війни виплачується в порядку та розмірах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 р. № 785.

Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням особі з числа учасників АТО/ООС або його законному представнику необхідно звернуся до управління за адресою: вул. Маяковського 24, кабінет 6 та подати відповідну заяву. При собі необхідно мати оригінал військового квитка.

2. 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю); 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім’ю); 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

Знижка плати за користування житлом та комунальними послугами надаються учасникам АТО/ООС та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього, без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї .

Для отримання пільг на житлово – комунальні послуги та реєстрації в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, необхідно звернутися за адресою вул. Маяковського 24, кабінет 14, (телефон для довідок 63054) з оригіналами та копіями документів (паспорту; РНОКПП, пільгового посвідчення; довідки про безпосередню участь у АТО/ООС; довідки з місця реєстрації про склад сім’ї; документів членів сім’ї пільговика; інформації про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких має пільги та реально ними користується.

Згідно до п.5 ст.51 Бюджетного кодексу України до членів сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за ним, за умови що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

3. Медичне обслуговування:

– безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів; першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів); щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів; першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

для отримання медичної допомоги необхідно звернутися до закладів охорони здоров’я та предявити посвідчення «Учасник бойових дій».

4. Безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою.

Для реалізації цієї пільги військові комісаріати видають відповідні талони на проїзд. Підставою для видачі талонів є посвідчення «Учасник бойових дій».

Окрім того, учасники бойових дій мають право на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання.

5. Позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 відсотків від тарифів вартості основних та 50 відсотків – додаткових робіт). Абонементна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Для забезпечення цією пільгою звертатися до філії ПАТ «Укртелеком».

6. Виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій виплачується у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України, в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

7. Першочергове забезпечення житловою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Для вирішення питання взяття на квартирний облік необхідно звернутися до місцевих органів виконавчої влади за місцем проживання (відділ житлового господарства Краматорської міської ради за адресою: б-р Машинобудівників, будинок 23).

Для зарахування на пільгову чергу для отримання земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва необхідно звернутися до місцевих органів виконавчої влади за місцем проживання.

8. Безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників бойових дій (протезно-ортопедичними виробами, кріслами колісними, засобами для самообслуговування та пересування).

Для взяття на облік учасники бойових дій з числа учасників антитерористичної операції подають заяву до управління про взяття на облік (вул.Маяковського 24, кабінет 4, телефон 50380) за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 04.07.2012 № 400. Разом із заявою про взяття на облік пред’являються такі документи:

паспорт громадянина України;

індивідуальна програма, що містить показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

рішення ВЛК чи висновок ЛКК;

довідка, що підтверджує місце проживання/перебування безпосередньо в районі  проведення антитерористичної операції, видана уповноваженим органом за місцем  проживання;

витяг з наказу командира військової  частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії,  каліцтва), видана командиром військової  частини  (начальником територіального  підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, Служби  безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, працівників МВС,  поліцейських  і  працівників  Національної поліції, яким не встановлено інвалідність);

копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків.

Законний представник подає документи, що посвідчують його особу та підтверджують її спеціальний статус та повноваження.

9. Проходження психологічної реабілітації здійснюється відповідно до ст.11 Закону України «Про соціальний  і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1057.

Пільговик або його законний представник звертається до управління за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою, складеною в довільній формі (вул. Маяковського 24, кабінет 4, телефон 50380), до якої додаються:

копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни;

копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, або копія документа про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення;

копія посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності для осіб, які мають статус постраждалого учасника Революції Гідності.

Прийом заяв про отримання послуг із психологічної реабілітації для діючих військовослужбовців та осіб, які перебувають на службі, здійснюється за місцем перебування (розташування військової частини (підрозділу) за зверненням отримувача послуг або командира (начальника), а від осіб, які перебувають на лікуванні у військово-медичних закладах, госпіталях для ветеранів війни, на повному державному утриманні, закладах соціального захисту для бездомних осіб і центрах соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, здійснюється за місцем перебування (розташування закладу (установи) за зверненням отримувача послуг або керівника відповідного закладу (установи) до замовника послуг.

10. Отримання послуг соціальної та професійної адаптації здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та постраждалих учасників Революції Гідності» (далі – Порядок).

Відповідно до зазначеного Порядку: учасник бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни, постраждалий учасник Революції Гідності звертаються до управління (вул. Маяковського 24, кабінет 4, телефон 50380) за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою, складеною в довільній формі, до якої додаються:

копія посвідчення учасника бойових дій;

копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, або копія документа про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення.

11. Рішенням виконкому Краматорської міської ради від 01.08.2018 № 517 «Про затвердження складу комісії з надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям територіальної громади та внутрішньо переміщеним особам – учасникам бойових дій, які зареєстровані в м. Краматорськ, та Положення про неї» визначено що:

  • одноразова матеріальна допомога надається мешканцям територіальної громади та внутрішньо переміщеним особам – учасникам бойових дій з числа учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, які зареєстровані в м. Краматорськ демобілізованим, звільненим в запас, звільненим з контрактної служби Збройних Сил України (чи інших військових формувань) особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів;
  • розмір матеріальної допомоги складає 2000 грн на одну особу і надається один раз.

Для отримання одноразової матеріальної допомоги необхідно подати заяву за встановленою формою та копії документів до управління за адресою вул. Маяковського 24, кабінет 10, телефон: 63061:

            –  паспорт (1,2 сторінка, прописка);

  –  реєстраційного номеру облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

–  посвідчення учасника бойових дій;

– довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях;

–  військового квитка;

–  довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

–  довідки про відкриття рахунку;

–  інших документів, які підтверджують обґрунтування звернення.

12. Згідно з рішенням Краматорської міської ради від 22.02.2019 N 50/VII-45 «Про передачу функцій з формування та реалізації державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей», управлінню передано функції оздоровлення та відпочинку дітей.

Оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми, здійснюється за рахунок коштів бюджетів всіх рівнів.

Відповідно до Положень від 02.06.2020 № 358 «Про затвердження Положення про порядок направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» за рахунок бюджетних коштів» та № 359 «Про затвердження Положення про порядок направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до державного підприємства Український «Міжнародний дитячий центр «Артек» за рахунок бюджетних коштів», управлінням на оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки приймаються «Заяви про включення до банку даних дітей для оздоровлення» від батьків або осіб, які їх замінюють, в якій зазначається пільгова категорія дитини. 

Згідно цих Положень оздоровлюються

безоплатно

діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції; діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

із частковою оплатою в розмірі 20 відсотків вартості (сплачується за рахунок батьків, осіб, які їх замінюють, або з інших джерел, не заборонених законодавством)

дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до п.19-21 ч.1 ст.6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Для отримання безоплатних путівок до управління подаються такі документи: копія документа, що посвідчує особу; копії документів, що підтверджують належність дитини до пільгової категорії; копія свідоцтва про народження дитини, батька/матір якої внесено до списку осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 по 21 лютого 2014 року, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 08.05.2014 №278 «Про затвердження списків осіб, члени сімей яких мають право на одержання одноразової грошової допомоги та доплати до пенсії у зв’язку з втратою годувальника».

Для отримання путівок із частковою оплатою в розмірі 20 відсотків вартості, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або з інших джерел, не заборонених законодавством, подаються такі документи:

копія документа, що посвідчує особу; копія посвідчення учасника бойових дій батька/матері.

Оздоровлення дітей здійснюється в дитячих закладах оздоровлення усіх типів, форм власності, які розташовані на території Донецької області (крім закладів, розташованих на тимчасово окупованій території Донецької області) відповідно до Порядку організації у 2020 році оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми, відшкодування вартості якого здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету, затвердженого розпорядженням голови Донецької обласної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 28.05.2020 № 543/5-20 та Порядку організації у 2020 році оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми, відшкодування вартості  якого здійснюється за рахунок коштів міського бюджету та коштів субвенції з обласного бюджету», затвердженого рішення виконкому Краматорської міської ради від 15.07.2020 №557 (далі – Порядок).

Для організації оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми, батьки (особи, які їх замінюють) подають до управління такі документи:

1) заяву про намір оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а також дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми (у разі подання заяви за місцем проживання дитини, відмінним від зареєстрованого, одним із батьків (особою, яка їх замінює) дитини додатково надається довідка органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання дитини про незабезпечення її путівкою);

2) копію свідоцтва про народження або паспорта дитини;

3) копію паспорта одного із батьків дитини або особи, яка їх замінює (у разі надання копії паспорта з безконтактним електронним носієм додатково надається копія витягу з єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання (за наявності);

4) копію облікової картки платника податків (за винятком фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

5) згоду на обробку персональних даних відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних»;

6) довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування, або довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщені/будинку осіб;

7) довідку з навчального закладу про відсутність користування пільговою путівкою за бюджетні кошти в поточному році;

8) для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» подається  копія посвідчення учасника бойових дій, що видане одному з батьків;

для дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях; дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту –  копія документу, який підтверджує належність дитини до зазначеної категорії.

Відшкодування вартості путівки на оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми, відповідно до цих Порядків здійснюється в межах кошторисних призначень, передбачених в бюджетах усіх рівнів на відповідний рік.

З питання оздоровлення дітей необхідно звертатися до управління за адресою вул. Маяковського 24, кабінет 8, телефони для довідок 63060.

Чекаємо на Вас в управлінні праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-00, п’ятниця з 8-00 до 16-00, перерва з 12-00 до 12-48, вихідні дні субота та неділя.

УПСЗН Краматорської міської ради