«Прості приєднання»: ДТЕК Донецькі електромережі покращив онлайн-сервіс приєднання до електромереж


У 2022 році для клієнтів ДТЕК Донецькі електромережі запрацювала оновлена послуга «Прості приєднання». Це вдосконалений особистий кабінет з можливістю подачі цифрових документів необхідних для приєднання до електромереж, який інтегровано з державним сервісом Дія. Особистий кабінет дає можливість подати заяву на нове приєднання до мереж та поділитися копіями цифрових документів. Мета проєкту – створити для клієнтів зручну, прозору процедуру подання та підписання документів для підключення до електромереж. Інтеграція з сервісом Дія реалізована спільно з Міністерством цифрової трансформації України.

ДТЕК полегшує процес підключення до електричних мереж. У лютому 2022 року жителі Донецької області отримали доступ до онлайн-послуги «Прості приєднання» – оновленого особистого кабінету на сайті ДТЕК Донецькі електромережі. Послуга дозволяє клієнтам просто, без посередників, повністю онлайн оформити приєднання до електричних мереж або збільшити існуючу потужність. Державний сервіс Дія повністю інтегрований у функціонал онлайн-кабінету та дозволяє користувачу поділитися копіями необхідних цифрових документів, використовувати кваліфікований електронний підпис – Дія.Підпис. Проєкт реалізовано спільно із фахівцями Міністерства цифрових трансформацій України.

Онлайн-кабінет має новий інтерфейс і надає можливість:

  • дистанційно сформувати заявку на приєднання та отримати рахунок для оплати послуг,
  • поділитися копіями цифрових документів, відскакувавши QR-код через мобільний додаток Дія (паспортні дані та ідентифікаційний код за допомогою мобільного телефону),
  • поставити Дія.Підпис на необхідні документи за допомогою Дії,
  • отримати детальну інформацію про статус заявки на приєднання.

В онлайн-кабінеті клієнти вказують лише мінімально необхідну інформацію, а весь шлях скорочено з 6 до 4 кроків. Меню кабінету з приєднання максимально просте, інтуїтивно зрозуміле і має функції підказок. Наприклад, якщо клієнт не впевнений, яку потужність необхідно замовити, йому допоможе спеціальний калькулятор. З його допомогою можна підрахувати споживання домашніх електроприладів та зрозуміти, яку потужність потрібно замовити для безперебійної та безпечної роботи.

Також з’явилася мобільна версія онлайн-кабінету та відображення у режимі реального часі етапів, на яких знаходиться заявка клієнта. Крім того, клієнту більше не потрібно телефонувати до компанії для уточнення деталей розгляду його заявки, компанія сама надсилатиме йому статус у смс або електронним листом.

Функціонал оновленого особистого кабінету поступово розширюватиметься. Компанія постійно удосконалюватиме сервіс на основі зворотного зв’язку від клієнтів. У другому кварталі 2022 р. з’явиться функція інформування про статус приєднання через чат-бот push-повідомленнями та можливість оплати за послугу приєднання в особистому кабінеті.

«Прості приєднання» вже доступні для ПК з операційними системами Windows, macOS та мобільних пристроїв з Android та iOS.


ДОВІДКА

Дія — це новий рівень взаємодії держави та громадян: зручний і людяний. Все дуже зручно та завжди під рукою у смартфоні.

На порталі можна отримати онлайн 72 державні послуги, а в оновленому мобільному застосунку — доступ до 13 своїх цифрових документів та 15 послуг. 

Серед документів: ID-картка та закордонний біометричний паспорт, студентський квиток, посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, страховий поліс транспортного засобу, податковий номер (РНОКПП), свідоцтво про народження, довідка переселенця (ВПО), а також COVID-сертифікати. Особливої уваги заслуговує революційна технологія Дія.Підпис — найзахищеніший електронний підпис просто у смартфоні.