Пройдіть Цифрограм! Перевірте свою цифрову грамотність


Міністерство цифрової трансформації України попонує онлайн інструменти для опанування цифрової грамотності.  З минулого року діє онлайн платформа Дія.Цифрова освіта, на якій безкоштовно доступні понад 60 освітніх серіалів з цифрової грамотності. Також на платформі запустили Цифрограм — національне тестування на цифрову грамотність. За його допомогою кожен охочий може безоплатно перевірити такі компетентності:і: основи комп’ютерної грамотності, інформаційна та медіаграмотність, створення цифрового контенту, комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві, безпека в цифровому середовищі, вирішення технічних проблем.

У травні 2021 року на платформі Дія.Цифрова освіта з’явилися 4 нові Цифрограми — для держслужбовців, учителів, працівників медичної сфери та версія 2.0 для громадян. Тести до цих цифрограмів розроблені Академією цифрового розвитку із урахуванням необхідних покращень щодо бета-версії. Запитання згруповані у відповідності до конкретних компетенцій та сфер цифрової грамотності. А вони відповідають адаптованій українськими експертами європейській рамці цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1.

Цифрограм для вчителів, у свою чергу, відповідає рамці цифрової компетентності педагогічного працівника. Спеціалізовані рамки для держслужбовців та для медичних працівників наразі в процесі створення. Після складання тестування всі користувачі отримують офіційний сертифікат, що засвідчує рівень їх цифрових навичок.
Міністерство цифрової трансформації пропонує працівникам ОДА та представникам управління територіальних громад складати Цифрограм і визначити рівень своїх цифрових навичок.

Яка користь Цифрограму для працівників державного управління? Цифрограм — це можливість виміряти реальний рівень цифрової компетентності команди. Керівники зрозуміють, які саме прогалини в цифрових знаннях мають спеціалісти, і зможуть запропонувати їм подальші навчальні можливості. А кожен представник команд матиме план власного розвитку і розуміння, як покращити свої компетенції. 

Скільки часу потрібно? Близько 30-40 хвилин.