Проблема протидії наркоманії у Краматорську буде вирішуватися системно та у тісній співпраці з громадськістю

12.08.2020, 10:13, 208,

11 серпня за спільної  ініціативи міського голови Краматорська Андрія Панкова  та громадських організацій (БФ «Милосердя»)відбувся круглий стіл за участі представників аптечних мереж міста, правоохоронних органів, громадських об’єднань, відділу охорону здоров’я, експертів, молодіжної  та громадської ради. Результатом діалогу стало напрацювання напрямків активної діяльності з подалання розвопсюдження наркоманії.

«Звичайно, Краматорськ – не єдине місто, що стикається з такою проблемою.  Але, я певен, у наших з вами можливостях разом знайти спільний алгоритм взаємодії між усіма відповідальними службами та напрацювати корисний досвід, який, можливо, стане у нагоді і для інших міст України», – зазначив Андрій Панков. – «Кожен особистий прийом громадян, або під час зустрічей з мешканцями я завжди чую це актуальне  питання – у Краматорську є місця, де накопичуються використані шприци,або люди прямо говорять про під’їзди чи інші локації, де збираються наркозалежні люди. Міські комунальні служби, у свою чергу, проводять прибирання таких територій, залучуючи до цих робіт спеціальні підприємства з безпечної утилізації, але ці заходи, нажаль носять лише тимчасовий характер – такі відходи з’являються знов, бо проблема розповсюдження наркотичних речовин так і залишається неподоланою».

В’ячеслав Яровий, директор КНП «Медичний центр з профілактики залежності  м. Краматорськ» проінформував, що наразі проблема наркоманії стає актуальнішою –  наркозалежні люди вживають більш важкі наркотики. Крім того, популярності набувають так звані «закладки», в склад яких входять нові вкрай небезпечні речовини. «Якщо декілька років тому до нас із передозуванням попадали люди раз на місяць, то лише за минулий тиждень від цього загинуло дві особи – ми, нажаль, не змогли їх врятувати», – розповів лікар. Зараз лише офіційно на диспансерному обліку перебуває більш ніж 500 наркозалежних містян, ще більш 1000 знаходиться у профілактичний групі.

Своє бачення ситуації висловили також представники громадських організацій, аптечних мереж  та поліцейські. Сергій Кондратюк, голова Громадської ради та  Олексій Галан, голова  БФ «Милосердя» підкреслили, що готові підключитися до будь-якої роботи спільно з відповідальними службами, та вже мають деякі пропозиції.

Що робити, якщо хтось із краматорців випадково був поранений використованим шприцем?

 Про це розповіла начальник охорони здоров’я Валерія Мельник. “У першу чергу звернутися до свого сімейного лікаря та у амбулаторно-поліклінічне відділеня по наданню допомоги ВІЛ/СНІД хворим КНП «Міська лікарня № 2» та принести на дослідження цей шприц. Потім буде назначене профіалктичне лікування та проведення дослідження матеріалу”, – розповіла Валерія Мельник.

Усі присутні погодилися, що для ефективної роботи потрібна взаємодія між всіма зацікавленими сторонами. «У першу чергу небайдужість та відповідальність містян, які можуть інформувати поліцію про продаж та вживання наркотиків, відповідна реакція правоохоронців і комунальних служб при підтримці громадськості зможуть зрушити справу з місця», – підсумував результати зустрічі Андрій Панков.