Про якість води у водоймищах Краматорська

13.07.2021, 16:13, 83,

Краматорською міською філією Державної Установи «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України»  проводяться моніторингові дослідження якості води водоймищ міста за санітарно-хімічними, мікробіологічними,  паразитологічними показниками.

В м. Краматорську 2 постійних створи спостереження на річці К.Торець: створ  в районі  парку «Сад  Бернацького»  по вул. К. Гампера, який характеризує річку на вході в місто, і створ Ясногорівський – на виході. Окрім ріки К.Торець, в місті є Маячківське, Веселовське  водоймища, ставок «Станкобуд»,водоймища селищ Городещино, Василівська Пустош.

В I півріччі 2021 року за мікробіологічними показниками досліджено 19 проб води водоймищ, 13 відхилень (68,4%) по створах «Сад Бернацького», «Ясногорівський» за коліфагами, індексу лактозопозитивних кишкових паличок, ставку «Станкобуд»,водоймищах селищ Василівська Пустош та Городещино по індексу лактозопозитивних кишкових паличок, коліфагах.

За санітарно-хімічними показниками досліджено 19 проб води, 17 відхилень (89,4%) по сульфатах, сухому залишку в створах «Сад Бернацького», «Ясногорівський», Веселовському, Маячківському водоймищах, ставку «Станкобуд», водоймищах селищ Василівська Пустош та  Городещино.

За паразитологічними показниками  досліджено 15 проб води водоймищ,  відхилень не зареєстровано.

В I півріччі 2020 року за мікробіологічними показниками досліджено 15 проб води водоймищ, 9 відхилень (60%), за санітарно-хімічними показниками досліджено 15 проб води, 15 відхилень (100%), за паразитологічними показниками  досліджено 12 проб води водоймищ, 2 відхилення (16,7%).

При відборі проб води в водоймищах міста чисельність компонентів гнусу перевищує середньообласні показники в 1,2 рази, що свідчить про  відсутність робіт по ліквідації місць виплоду переносників трансмісивних захворювань.  Також в водоймах реєструється виплод малярійних комарів, що ускладнює епідситуацію з виникнення місцевих випадків малярії від завезених з ендемічних країн. |

Основними причинами відхилень якості води, високої чисельності переносників трансмісивних захворювань  в водоймищах є їх незадовільний стан: не чиститься дно водоймищ, не видаляються водорості, не ведеться косовиця трав в прибережній зоні, прибережна зона не упорядкованаоблаштована|, не ведеться прибирання і вивіз відходів, відсутні туалети,  роздягальні,  вода забруднюється екскрементами тварин, тому водоймища  міста непридатні для відпочинку і купання, представляють|уявляють| загрозу|погрозу|  здоров’ю тих, що купаються, а також рибалок|рибалок| і споживачів риби, виловленої у водоймищах міста.

Враховуючи вищевикладене, водоймища міста  небезпечні для відпочинку та купання.

Найближчі безпечні для здоровя місця відпочинку – Щурово і Святогіря.

Завідувачка відділення організації санітарно-гігієнічних  досліджень Краматорської міської філії ДУ«ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Надія Жолудь