Про виконання вимог антикорупційного законодавства в Управлінні Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області за І півріччя 2020 року


З метою виконання вимог антикорупційного законодавства управлінням Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області організовано роботу, спрямовану на своєчасне виявлення, усунення та мінімізацію корупційних ризиків, причин, що їх породжують та умов, що їм сприяють.

Пріоритетним напрямком є роз’яснювальна робота, яка спрямована на формування достатніх знань з антикорупційного законодавства та неухильного дотримання його вимог.

Протягом І півріччя 2020  року в управлінні проведено 11 інформаційно-роз’яснювальних заходів, зазначені питання розглянуті на апаратних нарадах та технічних навчаннях в структурних підрозділах управління. Розглянуті роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції, відеоролики, статті з Журналу Держслужбовець, також використовуються створені в управлінні пам’ятки “Правила етичної поведінки державних службовців ”, “Про спеціальні обмеження, встановлені Законом України від 14.10.2014 №1700-VII “Про запобігання корупції”, “Запобігання  одержанню неправомірної вигоди або подарунка” та листівка “Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів”.

В ході здійснення антикорупційних заходів важливим напрямком в діяльності управління залишається проведення роботи по зміцненню кадрового потенціалу. Призначення на посади державних службовців управління здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про державну службу”, з дотриманням положень Закону України “Про запобігання корупції”.

Протягом І півріччя 2020  року 55 державних службовців управління підвисили кваліфікацію шляхом проходження навчальних онлайн – курсів на веб-сайті “Рrometheus”: “Конфлікт інтересів: треба знати!” , “Конфлікт інтересів: треба знати! Від теорії до практики”, “Антикорупційні програми органів влади” та “Декларуй ДоброЧесно! 2020”.

Для здійснення внутрішнього контролю за своєчасністю подання декларацій  осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою та в порядку визначеними ст. 45 Закону України “Про запобігання корупції”,  в управлінні вжито ряд заходів.

Державні службовці, що мають намір припинити діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави,  підписують попередження щодо  зобов’язання подання декларацій «Перед звільненням» та «Після звільнення», у разі припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, яку необхідно подати до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність.

Також працівники управління отримують Пам’ятку щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства та ознайомлюються зі змінами в законодавстві.

В управлінні була проведена робота щодо забезпечення завчасної перевірки електронних поштових скриньок, вказаних в персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій, термінів дій та працездатності електронного цифрового підпису.

В ході проведення підготовки до «Кампанії декларування 2020» окрему увагу приділено працівникам, які перебувають в соціальних відпустках для догляду за дитиною. Такі працівники отримали Пам’ятки щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства, їм направлено поштою листи                   з нагадуванням про зобов’язання подання декларацій, а також в телефонному режимі неодноразово повідомлено про  зазначені зобов’язання.

З метою забезпечення подання декларацій особами, які звільнились протягом 2019 року та припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, направлено поштою листи та нагадано в телефонному режимі про зобов’язання подання декларацій.

  За результатами проведених заходів забезпечено 100% подання декларацій суб’єктами декларування: 112 «Щорічних» декларацій,  4 декларації «Перед звільненням» та  2 декларації «Після звільнення».

В управлінні організована постійно діюча телефонна «гаряча лінія», контактна інформація з цих питань розміщена на інформаційному стенді управління. В приміщенні управління встановлено «антикорупційну скриньку» для повідомлень про неправомірні дії працівників управління, на інформаційному стенді управління розміщено інформацію про запровадження в головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області «телефону довіри з питань протидії корупції в органах ПФУ в Донецькій області».

З метою попередження, виявлення та врегулювання потенційного конфлікту інтересів посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держави, здійснюється щомісячний моніторинг додержання посадовими особами антикорупційного законодавства в частині обмеження спільної роботи близьких осіб.

Забезпечується контроль за додержанням законодавства під час здійснення державних закупівель в електронній системі публічних закупівель.

Проводиться анкетування/опитування громадян, які звернулись до управління щодо якості обслуговування та надання інформаційних послуг управлінням.

Робота за цим напрямком продовжується та знаходиться на постійному контролі керівництва управління.

Адміністрація управління ПФУ у м. Краматорську Донецької області