Про виконання вимог антикорупційного законодавства в управлінні Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області за 2020 рік


З метою виконання вимог антикорупційного законодавства управлінням Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області організовано роботу, спрямовану на своєчасне виявлення, усунення та мінімізацію корупційних ризиків, причин, що їх породжують та умов, що їм сприяють.

Пріоритетним напрямком є роз’яснювальна робота, яка спрямована на формування достатніх знань з антикорупційного законодавства та неухильного дотримання його вимог.

Протягом 2020  року в управлінні проведено 24 інформаційно-роз’яснювальних заходи, зазначені питання розглянуті на апаратних нарадах та технічних навчаннях в структурних підрозділах управління. Розглянуті роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції, відеоролики, статті з Журналу Держслужбовець, також використовуються створені в управлінні пам’ятки “Правила етичної поведінки державних службовців”, “Про спеціальні обмеження, встановлені Законом України від 14.10.2014 №1700-VII “Про запобігання корупції”, “Запобігання  одержанню неправомірної вигоди або подарунка” та листівка “Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів”.

В ході здійснення антикорупційних заходів важливим напрямком в діяльності управління залишається проведення роботи по зміцненню кадрового потенціалу. Призначення на посади державних службовців управління здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про державну службу”, з дотриманням положень Закону України “Про запобігання корупції”.

Протягом 2020  року 93 державних службовця управління підвищили кваліфікацію шляхом проходження навчальних онлайн – курсів на веб-сайті “Рrometheus”: “Конфлікт інтересів: треба знати!”, “Конфлікт інтересів: треба знати! Від теорії до практики”, “Антикорупційні програми органів влади”,  “Декларуй ДоброЧесно! 2020” та “Боротьба з корупцією”.

Для здійснення внутрішнього контролю за своєчасністю подання декларацій  осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою та в порядку визначеними ст. 45 Закону України “Про запобігання корупції”,  в управлінні вжито ряд заходів.

Державні службовці, що мають намір припинити діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави,  підписують попередження щодо  зобов’язання подання декларацій “Перед звільненням» та “Після звільнення», у разі припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, яку необхідно подати до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність.

Також працівники управління отримують Пам’ятку щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства та ознайомлюються зі змінами в законодавстві.

В управлінні була проведена робота щодо забезпечення завчасної перевірки електронних поштових скриньок, вказаних в персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій, термінів дій та працездатності електронного цифрового підпису.

В ході проведення підготовки до «Кампанії декларування 2020» окрему увагу приділено працівникам, які перебувають в соціальних відпустках для догляду за дитиною. Такі працівники отримали Пам’ятки щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства, їм направлено поштою листи                   з нагадуванням про зобов’язання подання декларацій, а також в телефонному режимі неодноразово повідомлено про  зазначені зобов’язання.

З метою забезпечення подання декларацій особами, які звільнились протягом 2019 року та припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, направлено поштою листи та нагадано в телефонному режимі про зобов’язання подання декларацій.

За результатами проведених заходів забезпечено 100% подання декларацій суб’єктами декларування: 112 “Щорічних” декларацій, 6 декларації “Перед звільненням” та  2 декларації “Після звільнення”.

В управлінні організована постійно діюча телефонна «гаряча лінія», контактна інформація з цих питань розміщена на інформаційному стенді управління. В приміщенні управління встановлено “антикорупційну скриньку» для повідомлень про неправомірні дії працівників управління, на інформаційному стенді управління розміщено інформацію про запровадження в головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області “телефону довіри з питань протидії корупції в органах ПФУ в Донецькій області”.

З метою попередження, виявлення та врегулювання потенційного конфлікту інтересів посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держави, здійснюється щомісячний моніторинг додержання посадовими особами антикорупційного законодавства в частині обмеження спільної роботи близьких осіб.

Забезпечується контроль за додержанням законодавства під час здійснення державних закупівель в електронній системі публічних закупівель.

Проводиться анкетування/опитування громадян, які звернулись до управління щодо якості обслуговування та надання інформаційних послуг управлінням.

Робота за цим напрямком продовжується та знаходиться на постійному контролі керівництва управління.

Адміністрація управління ПФУ у м. Краматорську Донецької області