Про сплату єдиного соціального внеску та право на пенсійне забезпечення


Законом України від 17.03.2020 № 533-IX внесено зміни до законів України, які повинні підтримати страхувальників на період заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. Серед його положень – зміни до Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” , якими передбачено звільнення від нарахування та сплати ЄСВ за періоди з 01 по 31 березня та з 01 по 30 квітня 2020 року.

     Звертаємо увагу, що періоди, за які не сплачений єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, включаються до страхового стажу лише для наступних категорій застрахованих осіб. Це:

-фізичні особи – підприємці, у тому числі які обрали спрощену систему оподаткування;

-особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;

-члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

     Проте, норми цього Закону ніяким чинним не стосуються найманих працівників.

     Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області на виконання доручення Прем’єр міністра України від 17.02.2020 № 2313/0/1-20 «Щодо детінізації ринку праці та погашення заборгованості із заробітної плати» продовжує проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців, зокрема серед тих, хто провадить підприємницьку діяльність у сфері будівництва.

     В черговий раз управління акцентує увагу на тому, що працівник не може бути допущений до роботи без офіційного оформлення трудових відносин.

     На дворі весна – оптимальний час для початку або продовження будівельних робіт. В Краматорську сьогодні будується багато нових об’єктів, шляхів та споруд.

     Людині, яка наймається на роботу, треба пам’ятати, що для призначення пенсії за віком важливо мати необхідний «страховий стаж». Для виходу на пенсію за віком у 2020 році жінкам і чоловікам треба мати не менше 27 років страхового стажу.

     Відтепер важливо не тільки скільки років людина працювала, а й протягом якого періоду вона сплачувала страхові внески до Пенсійного фонду і з якого заробітку сплачувались ці внески.

     Кожна гривня несплачених внесків може позбавити людину права на пенсійне забезпечення, приведе до втрати страхового стажу. Дбайте про майбутню пенсію, працюйте офіційно, контролюйте свій страховий стаж на вебпорталі Пенсійного фонду України!