Про роботу Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську в напрямку оцифрування трудових книжок


Відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 №1084, відомості про трудову діяльність працівника подаються Пенсійному фонду України через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих копій трудової книжки, яку може подати як роботодавець, так і безпосередньо найманий працівник.

Подання скан – копії трудової книжки складається з наступних кроків:

– сканування трудової книжки;

– авторизація на вебпорталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису;

– завантаження сканованої копії згоди працівника щодо надання дозволу на обробку його персональних даних (у разі подання трудової книжки страхувальником) або відмітка про надання такого дозволу при поданні безпосередньо застрахованою особою;

– завантаження сканованих файлів;

– направлення сканованих копій, завірених електронним підписом, до Пенсійного фонду.

Першочергово управлінням опрацьовано скан-копії трудових книжок майбутніх пенсіонерів, які набувають право для призначення пенсійних виплат у червні-вересні 2020 року.

Станом на 22.07.2020 управлінням оцифровано 471 трудову книжку.

Робота у цьому напрямку продовжується. Вона дуже важлива не тільки тому, що є основою для призначення у подальшому пенсій в автоматичному режимі, а й тому, що громадяни завчасно мають змогу перевірити свій страховий стаж, забезпечити наявність достовірних даних в реєстрі застрахованих осіб.

Досвід показує, що це не є зайвим, оскільки багато людей при призначенні пенсій мають проблеми і непорозуміння, наприклад, з приводу того, що в трудових книжках наявні виправлення, помилки або взагалі відсутні деякі записи. Це потребує підтвердження додатковими довідками, а на це потрібен певний час. Крім того, трапляються випадки, коли на час досягнення пенсійного віку страхувальник, де працювала людина, ліквідований, але не потурбувався про передачу документів в архівну установу. Є деякі і інші випадки, коли люди не мають змоги підтвердити свій стаж довідкою, тому закликаємо усіх громадян завчасно потурбуватись про свій соціальний захист у майбутньому.

Запрошуємо страхувальників та застрахованих осіб до співпраці, а ми завжди готові надати консультативну та практичну допомогу з питань подання документів через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області