Про перерахунок пенсії з 01.04.2021


Починаючи з 2018 року органами Пенсійного фонду щороку з 1 квітня проводиться автоматичний перерахунок пенсії.

Право на проведення такого перерахунку мають пенсіонери, які після призначення/перерахунку пенсії:

— продовжували працювати та станом на 1 березня року, у якому проводиться перерахунок, мають не менше 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі;

— продовжували працювати і станом на 1 березня року, у якому проводиться перерахунок, мають менше 24 місяців страхового стажу, при цьому минуло не менше ніж два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Проте, з 1 січня 2021 року запроваджено щоквартальну (замість щомісячної) єдину звітність із сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Дані про страховий стаж за січень — лютий 2021 року надійдуть разом із звітністю за І квартал і відобразяться у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування не раніше середини травня місяця.

Під час  проведення перерахунку з 1 квітня органами Пенсійного фонду України було перевірено, який перерахунок доцільно провести: із урахуванням лише стажу чи з урахуванням і стажу і заробітної плати. 

 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області з 01 квітня 2021 року забезпечено перерахунок пенсії 43,2 тис. пенсіонерам – мешканцям області, які відповідають визначеним вимогам.

Підвищені розміри пенсій отримають 19,9 тис. пенсіонерів у червні 2021 року з доплатою за квітень, травень 2021 року, з них:

18,8 тис. особам проведено перерахунок з додаванням стажу, середнє підвищення склало 162 грн.,

1,1 тис. особам проведено перерахунок з додаванням стажу та збільшенням заробтіної плати, середнє підвищення склало 410 грн.

#ГоловнеуправлінняПенсійногофондуУкраїнивДонецькійобласті#вебпортал#ПФУ#електроннісервіси#завантаж_Пенсійнийфонд

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області