Про перерахунок пенсії у зв’язку зі збільшенням показника середньої заробітної плати з 01 травня 2020 року


 Відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі – Закон № 1058-ІV) для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

      Постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251 (далі – Постанова № 251) установлено, що у 2020 році перерахунок пенсії згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої 2 статті 42 Закону № 1058-ІV проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.

      Перерахунок проведено з 1 травня 2020 року автоматично.

      Перерахунку підлягають пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

до частини 1 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

до статей 54, 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

      При проведенні перерахунку пенсій обчислення заробітної плати провадиться із застосуванням показника середньої заробітної плати – 4888,83грн., збільшеного з 01.05.2020 на коефіцієнт 1,11 (4404,35 грн. х 1,11).

      У разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 зазначеного Закону (для чоловіків 35 років, для жінок 30 років), не досягає 2100 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

      Формула розрахунку пенсії враховує індивідуальні показники, це страховий стаж, заробітна плата та спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат – рівень середньої заробітної плати по країні.

      Після розрахунку розміру пенсії переглядаються: основний розмір пенсії, доплата до мінімального розміру пенсії, доплата за понаднормовий стаж та інші доплати, надбавки та допомоги, які залежать від основного розміру пенсії.

      Розмір збільшення у кожного пенсіонера індивідуальний.

      Встановлення доплати до 100 грн.

      У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії. Тобто станом на 01.05.2020 року пенсії перераховуються таким чином, щоб розмір підвищення становив не менш як 100 гривень.

      Звертаємо Вашу увагу, що вищезазначене підвищення не встановлюється, якщо розмір пенсії після перерахунку залишився в попередньому розмірі, тобто відсутнє підвищення від 0,01 грн. до 99,99 грн.

УПФУ у м.Краматорську