Порядок призначення житлових субсидій у період карантину


Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради інформує.

    Урядом 25.03.2020 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 247 «Про особливості надання житлових субсидій».

    Згідно з прийнятою постановою у травні 2020 року призначення субсидій на наступний період для всіх домогосподарств, які отримували субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, буде здійснено автоматично без звернення громадян до органів соціального захисту (тобто без подання заяви та декларації).

    При цьому слід зауважити, що автоматично без звернень громадян буде призначено субсидію за наявності права домогосподарства на її отримання. Нагадуємо, що згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848, житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

1) у власності членів домогосподарства або членів сім’ї особи із складу домогосподарства є транспортний засіб з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа);

2) у складі домогосподарства є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати, а також якщо ними не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

3) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги на суму, яка перевищує 50 тис. гривень;

4) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.). При цьому за умови надання отримувачем субсидії документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону житлова субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону. В іншому випадку – з місяця, що настає за тим, в якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

5) громадянин не повернув надміру отриману суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання;

6) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.

    Якщо житлову субсидію у попередньому періоді призначено за рішенням комісії, призначення житлової субсидії на наступний період здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення без повторного прийняття рішення комісією у разі, коли не змінилися обставини, на підставі яких прийнято попереднє рішення комісії.

    Громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину, відповідно до п.1 частини першої статті 40 КЗОТ України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні субсидія буде призначатися на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. при цьому для розрахунку субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без врахування сум отриманої заробітної плати. Інші види доходів враховуються відповідно до вимог Положення.

    З 1 травня 2020 року було передбачено підвищення базової норми плати за послуги для отримувачів субсидій до 20%. Прийнятою постановою відтерміновано зміну базової норми до першого числа місяця, наступного за місяцем , у якому буде відмінено карантин. Наразі базова норма плати субсидіантів складає 15% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства (базова норма закладена у формулу розрахунку відсотка обов’язкової плати для отримувачів субсидії).

    Крім цього у період карантину заборонено припинення надання житлових субсидій, за винятком випадків, які унеможливлюють надання субсидії (наприклад, смерть одинокої особи, переїзд домогосподарства в інше житлове приміщення).

    Також на період карантину збільшено на 50% соціальні нормативи у межах яких надається субсидія на оплату послуг централізованого водопостачання та водовідведення, газопостачання і електропостачання для побутових потреб (крім опалення). Враховуючи, що згідно з постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» карантин установлено на всій території України з 12 березня 2020 року, збільшені соціальні нормативи будуть застосовані при розрахунку субсидії починаючи з березня 2020 року. У квітні управлінням буде здійснено розрахунок субсидії на квітень та перерахунок субсидії за березень 2020 року з урахуванням збільшених нормативів.

    За більш детальною консультацією звертатись за адресою: вул. Героїв Небесної Сотні, 23, телефон «гарячої лінії» управління з питань надання житлових субсидій 095 59 79 103, або на електронну адресу управління: utszn1426@krm.gov.ua