Популяризація електронного кабінету осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб та залучення користування ним згідно до «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації»


Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (далі – управління) інформує, що постановою Кабінету  Міністрів України  № 559 запроваджено нову редакцію «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації» (далі-Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 321.

Цим Порядком передбачено впровадження нової системи забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – ТЗР) осіб з інвалідністю, покращення процесу забезпечення особи ТЗР шляхом реалізації визначеного законом права на вибір виробу, отримання виробу в чітко встановлений термін та забезпечення соціального супроводу людини, що користується ТЗР; компенсація за бажанням особи з деяких засобів реабілітації; зменшення часу в процесі забезпечення ТЗР особи.

Пунктом 14 Порядку визначено, що облік осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації або виплату компенсації, ведеться у Централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі-ЦБІ) шляхом формування електронної особової справи особи в ЦБІ (далі-електронна особова справа).

Для забезпечення ТЗР або виплати компенсації особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законні представники подають до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі – органи соціального захисту населення) або до центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП) заяву про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) за формою, затвердженою Мінсоцполітики, у паперовій формі або через електронний кабінет особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи (далі – електронний кабінет особи) або через Єдиний державний веб-портал електронних послуг. Скановані копії заяв про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) та документи, зазначені у пункті 14 цього Порядку, завантажуються у день їх подачі органом соціального захисту населення (ЦНАП) до електронної особової справи.

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю (далі – Фонд) протягом 3 робочих днів створює електронне направлення. Особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законні представники обирають підприємство і відправляють заяву про намір про забезпечення протезно-ортопедичними виробами (далі – ПОВ) або ТЗР на обране підприємство (до заяви додається копія документа, який посвідчує особу). Далі забезпечення здійснюється згідно Порядку.

 Довічне направлення на забезпечення засобами реабілітації (виплату компенсації) (крім крісел колісних з електроприводом та електроскутерів) (без необхідності поновлення індивідуальної програми, довідки ЛКК, рішення ВЛК) формується територіальним відділенням Фонду для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб з ампутаційними куксами, вродженими вадами типу ампутаційних кукс або вкорочення кінцівок, жінок, дівчат після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з вродженими вадами молочних залоз та інших осіб з інвалідністю, визначених пунктами 7-10 цього Порядку, інвалідність яким встановлено безстроково.

При проходженні медичних обстежень особам з інвалідністю необхідно звертати увагу на внесення супутніх захворювань до документів, які дають право на забезпечення ТЗР та ПОВ.

 При наданні заяви про заміну/ забезпечення (виплату компенсації) засобу реабілітації необхідно користуватися медичними рекомендаціями для забезпечення відповідними технічними та іншими засобами реабілітації у відповідності до спільного наказу Мінсоцполітики, МОЗ від 21.11.2020 № 774/2691 «Про затвердження Переліку діагнозів відповідно до найменування технічних та інших засобів реабілітації згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я», зареєстрованого в Мінюсті 18.01.2021 за №774/35696 (далі – Наказ №774/2691).

За роз’ясненнями щодо використання електронного кабінету особи рекомендуємо звертатись до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради за адресою: м.Краматорськ, вул. Маяковського,  буд. 24, кабінет 4.  

Телефон для довідок: (06264) 5 03 80.  Графік роботи управління: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-00, п’ятниця з 8-00 до 16-00, перерва з 12-00 до 12-48, вихідні дні субота та неділя.