Підсумки впровадження інноваційних інструментів в роботі Краматорського міського центру зайнятості в 2021 році та перспективи на 2022 рік


15 лютого 2022 року Краматорський міський центр зайнятості провів  пресконференцію “Підсумки впровадження інноваційних інструментів в роботі в 2021 році. Перспективи на 2022 рік».

Мета проведення пресконференції – інформування громадськості через засоби місцевих ЗМІ про новітні форми роботи центру зайнятості та результати їх втілення в життя у 2021 році, перспективи на 2022 рік.  

 Головна мета, яка постає на сьогодні перед фахівцями центру зайнятості, є побудова нових рівнів взаємодії з роботодавцями. «Це не тільки отримання вакансій від роботодавця, а й підвищення зацікавленості громадян у легальному працевлаштуванні, швидке укомплектування вакансій, оперативне налагодження співпраці з новоствореними підприємствами, удосконалення системи підбору та професійне навчання безробітних для результативного працевлаштування». Директор Інна Березюк зазначила, що 2021 рік став роком інновацій в роботі Краматорського міського центру зайнятості.

У 2021 році розпочав дію новий проєкт «Ранкова кава з роботодавцями. Він стартував задля переходу на новий рівень співпраці з роботодавцями, застосування більш дієвих, ефективних інструментів в роботі та налагодження взаємодії бізнесу та влади.

За ініціативою Краматорського міського центру зайнятості успішно функціонує Рада роботодавців, на засіданнях якої вирішуються головні проблеми, які існують на ринку праці, налагоджуються комунікації між владою та бізнесом, заохочують молодь в працевлаштуванні та зміцнюються сталі партнерські відносини між центром зайнятості та роботодавцями. Також члени Ради роботодавців внесли свої пропозиції в стратегію розвитку міста 2021-2027.

Для роботодавців міста фахівцями центру зайнятості проведено серію тренінгів за тематиками: «Командна праця», «Сучасні методики саморегуляції та захисту», «Професійне вигоряння: визначити та протистояти», «Психологія взаємодії з людьми».

Усього протягом року до Краматорського міського центру зайнятості звернулося 874 роботодавця з кадровою потребою. Надано 3036 вакансій, 95% яких було укомплектовано.

Задля розширення знань про світ професій і ринок праці, правил і можливих помилок під час вибору професії проводиться профорієнтаційна робота серед шкільної молоді нашого міста. З метою отримання школярами практичного досвіду в конкретному напрямку професійної діяльності та можливість зіставити свої наміри з вимогами, які пред’являє професійна діяльність, у 2021 році впроваджено пілотний профорієнтаційний проєкт «Lab of life». В рамках проєкту проведено 9 заходів для учнів 10 класів шкіл міста, де школярі мали змогу спробувати себе в ролі ІТ-фахівця, ветеринара, оперуповноваженого, маркетолога, вихователя, радіоведучого, судді, фармацевта та дізнатись тонкощі професії.

Запроваджено унікальний освітній бізнес-проєкт для активної молоді «Академія_Перший крок», який включає в себе допомогу в підготовці та реалізації бізнес-ідей.

Продовжується тісна співпраця центру зайнятості з Батьківською та Молодіжною радою міста Краматорська, Управлінням освіти, Управлінням з гуманітарних питань та іншими соціальними партнерами.

Постановою КМУ від 24.10.2021 № 1121 затверджено порядок реалізації експериментального проекту щодо впровадження нової моделі надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості. Зміни технологічних процесів обслуговування клієнтів центру зайнятості направлені на адресність, оперативність та зручність обслуговування. Запроваджено інститут спеціалізованого кар’єрного радника з питань інклюзивного працевлаштування, розроблено додаткові методи поглибленого індивідуального обслуговування окремих категорій населення, які потребують соціального захисту, або груп підвищеної вразливості.

Введено в роботу кар’єрне консультування, яке має допомогти людині ідентифікуватись не з конкретним видом роботи, а з кар’єрою в цілому. Це програма допомоги клієнтам служби зайнятості в розробці стратегії розвитку своєї кар’єри та оптимізації процесу пошуку роботи.

Протягом 2021 у Краматорському міському центрі зайнятості отримали статус безробітного 4798 осіб, працевлаштовано 2988 осіб.

Перспективами на 2022  є впровадження нових проектів, що наблизять службу зайнятості до роботодавців та інших учасників ринку праці.

Вже на початку 2022 року відбулась презентація нового проєкту «Збудуємо майбутнє разом», який буде створено задля залучення роботодавців, які приймають участь в реалізації інвестиційних та інфраструктурних проєктів, до активних програм Державної служби зайнятості та збільшення популярності робітничих професій, в першу чергу серед молоді.