Підприємства Донеччини сплатили у 2024 році більше 11 млн грн податку на прибуток


За 2 місяця поточного року платники податків – юридичні особи Донецької області сплатили до державного бюджету 9,4 млн грн, а до місцевих бюджетів – 1,7 млн грн податку на прибуток. Загалом, до зведеного бюджету Донеччини надійшло 11,1 млн грн цього податку.

З початку 2024 року до зведеного бюджету платники також спрямували 667,1 тис. грн частини чистого прибутку (доходу) державних підприємств. 

Нагадаємо, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено статтею 137 Податкового кодексу України.

Згідно з п. 137.4. ст. 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім:

  • виробників сільськогосподарської продукції, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, який починається з 1 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року (п.п. 137.4.1. п. 137.4. ст. 137 Кодексу);
  • у разі якщо особа ставиться на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду (п.п.137.4.2. п. 137.4. ст. 137 Кодексу);
  • якщо платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого податкового (звітного) періоду), останнім податковим (звітним) періодом вважається період, на який припадає дата ліквідації (п.п. 137.4.3. п. 137.4. ст. 137 Кодексу).

Корисні посилання:

ГУ ДПС у Донецькій області