Переваги легальної зайнятості


Легальна трудова зайнятість – це основа соціальної захищеності населення. Працюючи легально і отримуючи зарплату, кожен зможе захистити себе. Наймаючись на роботу, подумайте про своє майбутнє! Перевагами легальної зайнятості є:

  • гарантована виплата заробітної плати. Якщо ви працюєте офіційно, то можете бути впевнені, що заробітна плата буде виплачена;
  • відпустка. Якщо ви працюєте офіційно, то можете розраховувати на щорічну оплачувану відпустку строком не менш як 24 календарні дні;
  • лікарняні. Якщо раптом ви захворіли, то офіційні трудові відносини стануть гарантом того, що ви можете взяти лікарняний та отримати компенсацію за його період.
  • пенсія. Із заробітної плати, яку ви отримуєте офіційно, вираховується внесок, який гарантує вам грошове забезпечення при досягненні пенсійного віку. Розмір пенсії пропорційно залежить від офіційної заробітної плати.
  • допомога по безробіттю. Якщо ви працювали офіційно і втратили роботу, перелік послуг Служби зайнятості для вас розширюється у декілька разів.

Не піддавайтеся на переваги тимчасових зручностей! Адже пообіцявши заробітну плату в “конверті”, як і роботу без оформлення трудового договору, роботодавець не бере на себе ніяких зобов’язань, а навпаки, може не виплатити заробітну плату взагалі.

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області