Актуальна інформація з пенсійного забезпечення


ПЕРЕАДРЕСУВАТИ ПЕНСІЇ ТА ІНШІ СОЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ ТЕПЕР МОЖНА ОНЛАЙН!

Якщо ви переїхали й хочете отримати пенсію, субсидію чи соцдопомогу за іншою адресою, достатньо вказати свої дані на сайті Укрпошти
https://www.ukrposhta.ua/…/zaiavka-na-pereadresatsiiu…

На кожну виплату — окрема заявка.
Заповнюйте форму та розкажіть про неї близьким. Якщо є змога, допоможіть оформити переадресацію тим, хто не має доступу до інтернету.

Наш сайт (https://usmg.com.ua/) | 

FB (https://www.facebook.com/gazetaPK) | 

Підписатись на канал (https://t.me/Pensii_online)
Ukrposhta (https://www.ukrposhta.ua/…/zaiavka-na-pereadresatsiiu…)

Заявка на переадресацію пенсій | Укрпошта
Оформлюйте заявку на переадресацію пенсій, субсидій та соціальної допомоги.


ЯК ВСТАНОВИТИ ТА ПРОДОВЖИТИ ІНВАЛІДНІСТЬ ПІД ЧАС ВІЙНИ?

Якщо людина не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК), йдеться у постанові Кабміну від від 08 березня 2022 р. № 225 “Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України” (https://www.kmu.gov.ua/…/deyaki-pitannya-poryadku… ).

 При цьому медико-соціальні експертні комісії здійснюють свої функції незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування людини, що звертається для встановлення інвалідності.

 У разі неможливості направлення осіб з тимчасовою непрацездатністю на медико-соціальну експертизу в передбачені законодавством строки, рішення щодо продовження тимчасової непрацездатності за її наявності приймається без направлення на медико-соціальну експертизу лікуючим лікарем або лікарсько-консультативною комісією.

Направлення лікарем чи ЛКК на медико-соціальну експертизу здійснюється не пізніше ніж через місяць після припинення або скасування воєнного стану.


ЧИ МАЄ ПРОДОВЖУВАТИСЬ ВИПЛАТА “ВІЙСЬКОВОЇ” ПЕНСІЇ, ЯКЩО ПЕНСІОНЕРА ПРИЗВАЛИ ДО ЛАВ ЗСУ?

Згідно із законодавством (стаття 2 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”) військовослужбовцям-пенсіонерам, яких призвали на військову службу, виплата пенсій під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення не припиняється.


ПЕНСІЯ ЗА ВІКОМ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна подати до будь-якого сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України незалежно від місця проживання, реєстрації чи перебування https://cutt.ly/vAIKd7G.

Основні документи, що необхідно подати до сервісного центру:

паспорт,

ідентифікаційний код,

документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом про навчання на денній формі, військовий квиток, та ін.),

довідка про заробітну плату за 60 місяців підряд по 30.06.2000 року (за бажанням),

реквізити банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк),
фотографія для пенсійного посвідчення.

Жінки у разі зміни прізвища надають свідоцтво про шлюб.


ПІДТРИМКА ГРОМАДЯН ТА БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ НА ПЕРІОД ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

На період дії воєнного стану урядом забезпечено внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів, які забезпечують підтримку громадян та бізнесу в Україні.
Ключовими положеннями Закону є:

можливість для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб з оборотом до 10 мільярдів гривень сплачувати єдиний податок з обороту в обсязі 2% за правилами, встановленими для 3-ї групи платників єдиного податку, тобто із звільненням від податку на прибуток, ПДВ та інших платежів;

добровільна сплата єдиного податку для фізичних осіб-підприємців 1-ї та 2-ї груп;

особливість нарахування окремих податків та зборів в умовах воєнного стану, зокрема ЄСВ, плати за землю, екологічного податку;

зменшення ПДВ до 7% та звільнення від акцизу з пального;

звільнення споживачів від відповідальності перед кредитодавцем за прострочення виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит;
звільнення від оподаткування ПДФО допомоги постраждалим від військової агресії рф;

зупинення дії норм, які надавали право іпотекодержателю виселяти з іпотечного житла його мешканців, набувати право власності на предмет іпотеки або продавати його.

Крім того, змінено терміни сплати податків на період дії воєнного стану та передбачено звільнення від відповідальності несвоєчасне подання звітності.

З текстом Закону можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/9SyVeAL.


ШАХРАЇ НЕ ПОЛИШАЮТЬ СПРОБ ОШУКАТИ ГРОМАДЯН, НАВІТЬ У ВОЄННИЙ ЧАС

Як діють зловмисники під час війни?

Під виглядом евакуаційних перевезень громадян шахраї просять передплату на картку, однак взятих на себе зобов’язань не виконують і просто зникають.

Роблять фейкові оголошення зі збору грошей на лікування дітей, які нібито постраждали від військової агресії.

Є випадки, коли шахраї знаходять фото потерпілих людей в Інтернеті і збирають гроші на допомогу «постраждалим».

Створюють фішингові (шахрайські) сайти, які схожі на сайти справжніх благодійних фондів, де нібито можна переказати кошти на підтримку Збройних сил України.

Через фішингові сайти шахраї викрадають гроші, паролі, секретні карткові реквізити та персональні дані.
Сайти візуально схожі на сайти справжніх благодійних фондів, але відрізняються адресою сайту.

Як захиститись від шахрайських дій зловмисників?

Перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та де вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайту можуть бути схожі, за винятком одного чи кількох символів.

Якщо ви отримали посилання на сайт благодійного фонду в месенджері, SMS чи на e-mail або побачили відповідне посилання в публікації в соціальних мережах не від офіційного джерела, не переходьте за посиланням.

Краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс.

 Допомагайте армії та українцям, постраждалим від російської агресії, але використовуйте надійні джерела.