Фінансування пенсій: 30 червня


Про перерахунки пенсійних виплат

🔰Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області забезпечено в поточному році проведення всіх передбачених законодавством перерахунків пенсій.

🔷Відповідно до статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в червні працюючі пенсіонери вже отримали перераховані з 1 квітня розміри пенсій з доплатою за квітень та травень. Перерахунок пенсії зроблено одразу після отримання від податкової служби звітності про сплату роботодавцями єдиного соціального внеску за 1 квартал.

✅Перераховано майже 53,0 тис. пенсійних виплат.

✅Середній розмір підвищення склав 169,72 грн.

🔷Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 934 до 2 027 грн з 1 липня будуть виплачені в перерахованому розмірі:

🔹мінімальні пенсії;

🔹доплати за понаднормативний стаж для непрацюючих пенсіонерів;

🔹пенсії за особливі заслуги перед Україною;

🔹мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій;

🔹підвищення ветеранам війни та членам їх сімей, жертвам нацистських переслідувань;

🔹державна адресна допомога на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни та надбавка на утриманців «військовим» пенсіонерам;

🔹мінімальні пенсійні виплати шахтарям;

🔹надбавки донорам тощо.

‼️Головне управління звертає Вашу увагу, що з 1 жовтня відбудеться перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати з 6 500 до 6 700 грн для непрацюючих осіб 65 і більше років та які мають страховий стаж не менше 35 років для чоловіків та 30 років для жінок зі збільшенням мінімального розміру пенсій за віком до 2 680 грн.

❇️Зміни у розмірі пенсійних виплат також торкнуться і пенсіонерів інших вікових категорій.

🔶Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 2 027 до 2 093 грн з 1 грудня будуть перераховані пенсії та інші зазначені вище складові.


Інформація про результати перерахунку пенсій у зв’язку зі зміною з 01.07.2022 прожиткового мінімуму

Перерахунок пенсій з 01.07.2022 року

👉Більше інформації: