Фінансування пенсій: 29 травня


Пенсійний фонд продовжує фінансування пенсійних та страхових виплат травня 2023 року

🇺🇦 25 травня Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно із затвердженим графіком, завершено фінансування пенсійних виплат.

🟢 У травні профінансовано:

🔵 4904,4 млн грн. – на пенсійні виплати;

🟠 113,7 млн грн. – на житлові субсидії та пільги;

🟡 242,8 млн грн. – на страхові виплати (в тому числі 22,6 млн грн на оплату лікарняних).


Інструкція: як внести зміни до пенсійної справи

ВИДИ ЗАЯВ ДЛЯ ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПЕНСІЙНОЇ СПРАВИ
✅Заява про зміну способу виплати пенсії подається у разі переведення пенсійної виплати з пошти на банк або навпаки.
➡️Детальна інструкція за посиланням – https://cutt.ly/IKugBnS
✅Заява на зміну виплатних реквізитів – у разі зміни банківських реквізитів або адреси проживання, якщо отримуєте пенсійні виплати через пошту.
✅Заява на виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім’ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні.
✅Заява про переведення виплати з «Укрпошти» на «Ощадбанк» через платіжну систему «MY TRANSFER» – дозволяє отримати пенсійну виплату грошовим переказом без відкриття банківського рахунку.
✅Заява про зміну особистих даних пенсіонера – у разі зміни ПІБ та/або паспортних даних.
‼️Бережіть себе та користуйтесь електронними сервісами Пенсійного фонду на https://portal.pfu.gov.ua/ 


Порядок  отримання допомоги на поховання за померлого пенсіонера

✅У разі смерті пенсіонера допомога на поховання виплачується у розмірі двомісячної пенсії померлого тим особам, які здійснили поховання.

❗️Якщо померла особа була “військовим” пенсіонером, то особі, яка здійснила поховання, виплачується допомога у розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

❗️Допомога на поховання не виплачується, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави.

👉Як подати заяву на виплату недоотриманої пенсії за померлого пенсіонера за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) дивіться за посиланням https://www.facebook.com/dn.pfy/photos/a.618278758382171/2126786194198079/


Соціальні норми, в межах яких надається пільга на оплату послуг із поводження з побутовими відходами

🔰Пільгові норми на оплату послуг із поводження з побутовими відходами встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”.

📌Соціальні норми, в межах яких надається пільга на оплату послуг із поводження з побутовими відходами:

🔹поводження з твердими, великогабаритними та ремонтними відходами⏩0,4167 куб. метрів на особу на місяць 👇

📎приклад: для розрахунку соціальної норми для сім’ї пільговика із трьох осіб👉 0,4167 куб. м х 3 (кількість осіб, які мають право на пільгу) = 1,2501 куб. м (соціальна норма на сім’ю);

🔹поводження з рідкими побутовими відходами⏩0,76 куб. метрів на одну особу на місяць👇

📎приклад: для розрахунку соціальної норми для сім’ї пільговика із чотирьох осіб👉 0,76 куб. м х 4 (кількість осіб, які мають право на пільгу) = 3,04 куб. м (соціальна норма на сім’ю).

✅ Подати заяву про призначення житлової субсидії чи пільги можна дистанційно на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України 👉https://portal.pfu.gov.ua

🔻Як це зробити – дивіться інструкцію за посиланням: https://cutt.ly/P4FBpdP

➡️Ознайомитись з нормами на оплату послуг з постачання та розподілу електроенергії можна за посиланням: https://cutt.ly/M7jcwN2

ℹ️ Слідкуйте за нашими новинами, отримуйте корисну інформацію – підписуйтесь на телеграм-канал Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області https://t.me/PensFond_dn


Відповідаємо на актуальні запитання

❓У нашій родині померла мати, до її смерті ми проживали разом та на всіх поширювалися пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Чи можемо ми як члени родини пільговика отримати кошти, які не були виплачені?

✅ Так, можете. Виплата здійснюється за письмовим зверненням, поданим не пізніше закінчення поточного календарного року та копії свідоцтва про смерть пільговика.

🔰 Відповідно до п.14 (примітка один) Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі”, у разі смерті пільговика, якому пільги на оплату житлово-комунальних послуг нараховано у грошовій готівковій формі, члени сімʼї померлого, на яких поширювалися пільги, можуть отримати кошти, не виплачені у звʼязку із смертю пільговика.
Виплата здійснюється за їх письмовим зверненням, поданим не пізніше закінчення поточного календарного року та копії свідоцтва про смерть пільговика.

🔹Роз`яснення щодо нарахування та виплат субсидій та пільг органами Пенсійного фонду України дивіться за посиланням – https://is.gd/vAlP3S.

🔹Зміни (виникнення обставин), про які необхідно повідомити органи Пенсійного фонду України впродовж 30 днів – https://afly.co/j6b7

➡️ Щоб першими дізнаватись важливу інформацію та корисні поради щодо онлайн-послуг ПФУ, підписуйтеся на фейсбук-сторінку https://www.facebook.com/dn.pfy та телеграм-канал https://t.me/PensFond_dn Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.


👉Більше інформації: