Актуальна інформація з пенсійного забезпечення


Механізм проведення щорічного перерахунку пенсій визначено у Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженому постановою КМУ від 20.02.2019 № 124

🔰Частиною другою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ передбачено здійснення щорічного перерахунку пенсій громадянам.

🔸️Механізм проведення такого щорічного перерахунку пенсій визначено у Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженому постановою КМУ від 20.02.2019 № 124.

Цей механізм передбачає проведення перерахунку пенсій, призначених за зверненнями, що надійшли по 31 грудня року, що передує року перерахунку, шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, і який враховується для обчислення пенсії.

Коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, щороку визначає Кабінет Міністрів України.

🔹️Відповідно до постанови Уряду від 24.02.2023 № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році”, з 1 березня пенсії, призначені відповідно до законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ та “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб“ (особам з числа військовослужбовців строкової служби), перераховуються із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,197.

Важливо‼️

На коефіцієнт 1,197 збільшується показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії станом на 1 жовтня 2017 року, збільшений на коефіцієнти індексацій пенсій попередніх років: з 1 березня 2019 року – на 1,17, з 1 травня 2020 року – на 1,11, з 1 березня 2021 року – на 1,11 та з 1 березня 2022 року – на 1,14.

Тобто, при перерахунках пенсій з 1 березня 2023 року використовується показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії у розмірі 7405,03 грн (3764,40 х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197, де 3764,40 грн – показник середньої заробітної плати за 2014 – 2016 роки, який враховувався для обчислення пенсії станом на 1 жовтня 2017 року).

З урахуванням цього показника (7405,03 грн) визначається заробіток пенсіонера, з якого обчислюється розмір його пенсії, шляхом множення на індивідуальний коефіцієнт зарплати.

Довідково✔️

Індивідуальний коефіцієнт зарплати – це розрахункова величина, яка визначається шляхом ділення суми коефіцієнтів заробітної плати особи за кожен місяць періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії (визначається шляхом співвідношення суми заробітної плати застрахованої особи та середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, за один і той же місяць) на кількість таких коефіцієнтів.
Якщо внаслідок індексації розмір пенсії зростає, але підвищення не досягає 100 грн, то до пенсії встановлюється щомісячна доплата в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

👉Детальніше про розміри підвищення пенсій дивіться за посиланням https://cutt.ly/g4EQ0VU

👉Звіт про результати перерахунку пенсій з 1 березня 2023 року – https://cutt.ly/14EIV7B

👉Переглянути результат перерахунку пенсії можливо в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України – http://portal.pfu.gov.ua/


Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що сума пенсії, яка належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується — по місяць смерті включно членам його сім’ї

Подати заяву на виплату недоотриманої пенсії за померлого пенсіонера можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України 👉https://portal.pfu.gov.ua .

Оберіть зручний спосіб авторизації на вебпорталі за допомогою:
🔹кваліфікованого електронного підпису (КЕП) ➡️https://cutt.ly/iFxC6dc , https://cutt.ly/IJSu1wg
🔹банківської картки (ID.GOV.UA) ➡️https://cutt.ly/KFxVjsm
🔹 Дія.Підпис ➡️https://cutt.ly/ZVyn2Ee , https://cutt.ly/sNr9D81

Завантажте заздалегідь відскановані документи:
🔸паспорт заявника;
🔸ідентифікаційний номер;
🔸витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть або довідку про смерть пенсіонера;
🔸 номер банківського рахунка для перерахування коштів в міжнародному форматі IBAN (вимоги до банківського рахунку дивіться за посиланням ➡️https://bit.ly/3MakZ23).

Врахуйте вимоги до скан-копій документів:
🔹 виготовляються з оригіналів документів;
🔹 мають бути кольоровими, чіткими та читабельними;
🔹 збережені у форматах JPG або PDF;
🔹 розмір кожного файла не має перевищувати 1 МБ;
🔹 назви мають відповідати виду відсканованого документа.

Результати опрацювання вашої заяви можна переглянути в розділі “Мої звернення”.

‼️ Заощаджуйте свій час та користуйтеся сервісами вебпорталу не виходячи з дому!


До уваги пенсіонерів, отримувачів субсидій та пільг

29.03.2023 на території Донецької області працюватимуть наступні поштові відділення, де можливо отримати пенсійні виплати, субсидії, пільги та страхові виплати.

➡️Перелік за посиланням – https://bit.ly/42L8kZ9


В допомогу юридичним та фізичним особам – підприємцям – “Е-кабінет страхувальника”

🔰В допомогу юридичним та фізичним особам – підприємцям – “Е-кабінет страхувальника” на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua – зручний сервіс, який функціонує 24/7 без перерв та вихідних.

👇Способи авторизації на вебпорталі Пенсійного фонду – за посиланням: https://bit.ly/3JNZzGH

В е-кабінеті страхувальника роботодавець може:
🔹перевірити стан сплати ЄСВ, отримати інформацію про подання звітності по сплаті ЄСВ та стан її обробки;
🔸переглянути інформацію про страховий стаж працівників;
🔹отримати довідки з QR-кодом щодо страхового стажу чи заробітної плати працівника форми ОК-7;
🔸направити відомості про трудову діяльність працівника для оцифрування;
🔹переглянути електронні лікарняні застрахованих осіб в електронному реєстрі листків непрацездатності;
🔸отримати розрахунок суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника.

🎥Відео про роботу сервісу – https://cutt.ly/88dsUgm

👉Як сформувати та подати заяву-розрахунок для виплат по лікарняних до Пенсійного фонду через електронний кабінет страхувальника на порталі е-послуг Фонду – дивіться інструкцію https://bit.ly/3RKaMtC

❓Чому може бути відхилено заяву-розрахунок – отримайте пояснення за посиланням: https://cutt.ly/y8dArKe

❗️Увага! Роботодавцям надано можливість формувати онлайн заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності: https://cutt.ly/d4YJGSA

📍Відповіді на найпоширеніші запитання щодо страхових виплат: https://cutt.ly/U8dBfUf

📌Заощаджуйте свій час та отримуйте максимум необхідної інформації на наших ресурсах: фейсбук-сторінка Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області – https://www.facebook.com/dn.pfy, телеграм-канал – https://t.me/PensFond_dn


👉Більше інформації: