Пенсійний фонд України: 26 квітня


Пенсійний фонд продовжує фінансування пенсійних та страхових виплат квітня 2023 року

🇺🇦 Станом на 25 квітня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області профінансовано 5354,6 млн грн, в том числі:

🔵 4920,6 млн грн – на пенсійні виплати.
Пенсії через банківські установи та відділення поштового зв’язку профінансовано за квітень в повному обсязі.

🟠 193,9 млн грн – на житлові субсидії та пільги за березень 2023 року.

🟡 240,1 млн грн – на страхові виплати (в тому числі 18,4 млн грн на оплату лікарняних).


Анонс “Прямої телефонної лінії” заступника начальника управління обслуговування громадян – начальника відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян СУХОВОЇ Юлії

☎️ 27 квітня 2023 року з 10.00 до 11.00 відбудеться “Пряма телефонна лінія” заступника начальника управління обслуговування громадян – начальника відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян СУХОВОЇ Юлії Андріївни за телефоном ☎️0688686566.

❗️Дивіться графік «прямої телефонної лінії» керівництва та керівників структурних підрозділів Головного управління за посиланням➡️https://bit.ly/41msxUz


До уваги субсидіантів: зміни (виникнення обставин), про які необхідно повідомити органи Пенсійного фонду протягом 30 днів


Пенсії багатодітним матерям

🔰Відповідно до ст.115 Закону України від 09.07.2003 № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на призначення дострокової пенсії за віком мають жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, після досягнення віку 50 років та за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу.

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей здійснювалося батьком, батьку призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу не менше ніж 20 років.

До трудового стажу до 01.01.2004 року включався час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.

Починаючи з 01.01.2004 час догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку зараховується до страхового стажу матері за умови, якщо особа доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та за умови отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Починаючи з 01.01.2005 цей період зараховується до страхового стажу за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Для призначення дострокової пенсії за віком необхідно надати наступні документи:

✔️ заява;
✔️паспорт, ідентифікаційний код;
✔️трудова книжка та інші документи, що підтверджують набутий страховий стаж;
✔️свідоцтва про народження дітей;
✔️паспорти дітей (за наявності).

Відповідно до пункту 8 статті 1 Закону України від 01.06.2003 № 1767-ІІІ «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» матерям, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, при цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку, до розміру пенсії призначається надбавка – пенсія за особливі заслуги перед Україною в розмірі від 35% до 40% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (залежно від кількості дітей).

Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.

👉 Відеоінструкція як заяву для призначення дострокової пенсії через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua дивіться за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=mKbkUM5fTek

‼️Актуальні новини та роз’яснення з пенсійного законодавства дивіться також на нашому телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn 


👉Більше інформації: