Фінансування пенсій: 25 квітня


Пенсійний фонд продовжує фінансування пенсійних та страхових виплат квітня 2023 року

🇺🇦 Станом на 24 квітня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області профінансовано 5191,7 млн грн, в том числі:

🔵 4760,3 млн грн – на пенсійні виплати.
Пенсії через банківські установи профінансовано по 24 квітня, через відділення поштового зв’язку профінансовано в повному обсязі. Пенсії військовослужбовців профінансовано в повному обсязі.

🟠 192,6 млн грн – на житлові субсидії та пільги за березень 2023 року.

🟡 238,8 млн грн – на страхові виплати (в тому числі 17,1 млн грн на оплату лікарняних).


Увага! Про зміни у виплаті пенсій через установи банків

🔰 Кабінетом Міністрів України внесено зміни до постанови від 30.08.1999 №1596 «Про затвердження Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках», якими передбачено можливість укладення договорів банківського рахунка з уповноваженими банками, які не мають філій, відділень, представництв за місцем проживання одержувача, у тому числі з банками (необанками), які взагалі не мають власної мережі.

ℹ️ Одержувачам надано можливість разом з відкриттям банківського рахунка без відвідування установи банку подавати заяву про виплату пенсії або грошової допомоги через установи уповноважених банків в електронній формі з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

🔰 Змінами, внесеними до постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.2022 № 162 «Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану», передбачено можливість здійснення за бажанням одержувачів та наявністю технічної можливості АТ «Укрпошта» переказу коштів у країну перебування за їхній рахунок.

Одержувачам, які тимчасово проживають за кордоном та отримали тимчасовий захист або статус біженця, надано можливість відновлювати припинену в період воєнного стану виплату пенсії шляхом надіслання заяви поштою в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду України.

▶️Як подати заяву на призначення пенсії через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua – у посиланні
https://bit.ly/3I7HQIN 


Запитували? Відповідаємо!

❓Моїм роботодавцем є приватний підприємець. Наразі я перебуваю у відпустці до пологів. Мене попередили заздалегідь, що виплату за дні відпустки по вагітності та пологах я отримаю частинами. Чи маю я право на виплату у повному обсязі?

✅Так, маєте.

⚖️Відповідно до п.1 статті 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 1105-XIV, розмір допомоги по вагітності та пологах обчислюється сумарно за всі дні відпустки по вагітності та пологах та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості використаних днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

ℹ️Як дізнатися про формування е-лікарняного, – дивіться у посиланні https://is.gd/ZzvcLR.

ℹ️Заощаджуйте свій час та отримуйте максимум необхідної інформації на наших ресурсах: фейсбук-сторінка Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області – https://www.facebook.com/dn.pfy, телеграм-канал – https://t.me/PensFond_dn


👉Більше інформації: