Фінансування пенсій: 24 квітня


Пенсійний фонд продовжує фінансування пенсійних та страхових виплат квітня 2023 року

🇺🇦21 квітня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно із затвердженим графіком, продовжено фінансування пенсійних виплат квітня та страхових виплат.

🔵На пенсійні виплати спрямовано 4557,3 млн грн.

Пенсії через банківські установи профінансовано по 23 квітня, через відділення поштового зв’язку профінансовано в повному обсязі.

✅ Пенсії військовослужбовців профінансовано в повному обсязі.

🟠Субсидії та пільги за березень 2023 року профінансовано в повному обсязі.

🟡На страхові виплати спрямовано 238,1 млн грн (в тому числі 16,4 млн грн на оплату лікарняних).


Анонс “Прямої телефонної лінії” начальника Головного управління Наталії РАД

☎️ 25 квітня 2023 року з 10.00 до 11.00 відбудеться “Пряма телефонна лінія” начальника Головного управління Наталії Сергіївни РАД.

❗️Дивіться графік «прямої телефонної лінії» керівництва та керівників структурних підрозділів Головного управління за посиланням➡️https://bit.ly/41msxUz


Субсидії на неопалювальний період 

Що потрібно знати про субсидії на неопалювальний період

🔰Питання надання житлових субсидій, зокрема, на неопалювальний період, регулюється Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 „Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”.

✅У квітні закінчується опалювальний сезон, отже з 1 травня по 30 вересня в Україні будуть розраховані субсидії на неопалювальний період.

➡️ Житлові субсидії та пільги на неопалювальний сезон з травня будуть перепризначені для переважної більшості одержувачів, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді, АВТОМАТИЧНО, на підставі наявної у Пенсійному фонді України інформації, за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад родини. Якщо ж такі зміни відбулися, отримувачі субсидії повинні надавати про них інформацію до органів Пенсійного фонду України протягом 30 днів.

👆Житлова субсидія на неопалювальний період призначається за ОСОБИСТИМ ЗВЕРНЕННЯМ, якщо:

🔹у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;

🔹члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та сплачують житлово-комунальні послуги;

🔹кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша ніж кількість зареєстрованих;

🔹домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

📎ВИКЛЮЧНО на підставі звернення громадянина призначається субсидія, якщо в опалювальному сезоні було призначено 0,00 грн (розмір плати за житлово-комунальні послуги, внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування не перевищував обсягу обов’язкового відсотка платежу).

📌Якщо зазначені домогосподарства претендують на призначення житлової субсидії на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня), — представники такого домогосподарства мають у зручний для себе спосіб подати до Головного управління заповнені належним чином нові заяву та декларацію.

🗓Важливо пам’ятати: у разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.

🔖Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, то для її розрахунку враховується середньомісячний сукупний дохід за III і IV квартали попереднього календарного року. При цьому пенсійна виплата враховується в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року.

💻Подати документи на призначення житлових субсидій та пільг можна онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України 👉https://portal.pfu.gov.ua/ чи мобільний застосунок “Пенсійний фонд” 👉https://cutt.ly/S4VuITK

❗️Детальну інструкцію, як подати заяву на житлову субсидію чи пільгу через вебпортал дивіться за посиланням ⏩https://cutt.ly/74N3GQt

ℹ️ Корисні посилання на найпоширеніші запитання щодо субсидій – https://cutt.ly/z7Otbzd


Різниця між МВТН та лікарняним

🔰У зв’язку з повним переходом в Україні (з урахуванням факторів воєнного стану) на електронні лікарняні необхідно розуміти різницю між медичним висновком про тимчасову непрацездатність та е-лікарняним, який є електронним аналогом паперового листка непрацездатності.

📌Медичний висновок про тимчасову непрацездатність, або МВТН – це електронний документ, який:
• містить висновок лікаря за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності,
• засвідчує тимчасову непрацездатність,
• може бути підставою для створення е-лікарняного.

Лікуючий лікар може сформувати МВТН на підставі медичних записів в електронній системі охорони здоров’я за умови пред’явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу непрацездатного. Формування МВТН – безкоштовне.

Якщо пацієнт потрапив до лікарні – МВТН буде сформовано при поступленні з прогнозованою кінцевою датою його госпіталізації.

📌Е-лікарняний (листок непрацездатності в електронному вигляді) – електронний документ, що засвідчує факт тимчасової непрацездатності особи.
Є підставою для звільнення від роботи та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок роботодавця, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Документ формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності Пенсійного фонду України на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН) або рішення органу опіки та піклування.

👉Отримуйте інформацію про е-лікарняний – реєструйтесь на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua та авторизуйтесь в зручний для себе спосіб – https://cutt.ly/V2x0iEX

👉Стежте за актуальною інформацією з питань державного соціального страхування на Фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/dn.pfy та Телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області


👉Більше інформації: