Фінансування пенсій: 21 квітня


Пенсійний фонд продовжує фінансування пенсійних та страхових виплат квітня 2023 року

🇺🇦19 квітня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно із затвердженим графіком, продовжено фінансування пенсійних виплат квітня та страхових виплат.

🔵На пенсійні виплати спрямовано 3691,4 млн грн.

Пенсії через банківські установи профінансовано по 19 квітня, через відділення поштового зв’язку профінансовано по 24 квітня.

✅На пенсійні виплати військовослужбовців спрямовано 168,3 млн грн.

🟠Субсидії та пільги за березень 2023 року профінансовано в повному обсязі.

🟡На страхові виплати спрямовано 235,0 млн грн (в тому числі 14,2 млн грн на оплату лікарняних).


Пенсійне забезпечення прокурорів

ОСОБЛИВОСТІ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ПРОКУРАТУРИ

🔰 Пенсійне забезпечення працівників прокуратури регулюється Законом України від 14.10.2014р. № 1697-VII «Про прокуратуру» (далі – Закон № 1697) – http://surl.li/hwie

ℹ️ Статтею 86 Закону № 1697 передбачено право на призначення працівникам прокуратури пенсії за вислугу років та по інвалідності, а членам їх сімей – пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

📌ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ

✅Право на пенсію за вислугу років мають особи, які безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії працюють в органах прокуратури чи в науково-навчальних закладах Офісу Генерального прокурора, а також особи, звільнені з прокурорських посад органів прокуратури за станом здоров’я, у зв’язку з ліквідацією чи реорганізацією органу прокуратури, в якому особа обіймає посаду, або у зв’язку із скороченням кількості прокурорів, у зв’язку з обранням їх на виборні посади в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування. Ветеранам війни, які мають необхідний стаж роботи для призначення пенсії за вислугу років, така пенсія призначається незалежно від того, чи працювали вони в органах прокуратури перед зверненням за призначенням пенсії.

✅Прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 15 років.

❗️Особи, звільнені з роботи в порядку дисциплінарного стягнення з позбавленням класного чину або позбавлені класного чину за вироком суду, втрачають право на пенсійне забезпечення за вислугою років. Права на одержання пенсії позбавляються також особи, звільнені з роботи у зв’язку з засудженням за умисне кримінальне правопорушення, вчинене з використанням свого посадового становища, або притягненням до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією. У таких випадках пенсія прокурорам і слідчим призначається на загальних підставах.

📌ПО ІНВАЛІДНОСТІ

✅ Прокурорам, визнаним особами з інвалідністю I або II групи, призначається пенсія по інвалідності за наявності стажу роботи в органах прокуратури не менше 10 років.

🔹Пенсія працівників прокуратури обчислюється у розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року – страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

🔹Максимальний розмір пенсії працівників прокуратури (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

🔹Прокурорам, які мають одночасно право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їхнім вибором.

📌У ЗВ’ЯЗКУ З ВТРАТОЮ ГОДУВАЛЬНИКА

✅ Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї прокурора або слідчого, які були на його утриманні на момент смерті (при цьому дітям пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника), за наявності у померлого годувальника стажу роботи в органах прокуратури не менше 10 років, у розмірі 60 відсотків середньомісячного (чинного) заробітку на одного члена сім’ї, 70 відсотків – на двох і більше членів сім’ї.

ℹ️ Актуальні новини та роз’яснення з питань пенсійного забезпечення, субсидій, пільг та страхових виплат дивіться на фейсбук-сторінці ➡️https://www.facebook.com/dn.pfy та в телеграм-каналі ➡️https://t.me/PensFond_dn Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

✅ Бережіть себе та своїх близьких! Заощаджуйте свій час та користуйтеся онлайн-сервісами вебпорталу ➡️https://portal.pfu.gov.ua/ не виходячи з дому! 


Запитували-відповідаємо

⁉️ Через військові дії наша родина вимушена була евакуюватися. Трудова книжка мого чоловіка залишилася на тимчасово окупованій території. Чи може він тепер як внутрішньо переміщена особа довести свій стаж?

✅ Так, може!

📌 Страховий стаж, набутий після 2000 року, обліковується онлайн, за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України.

📌 Трудовий стаж, набутий до 2000 року, за відсутності трудової книжки або записів у ній, встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами, зокрема:
• довідок, виписок із наказів, особових рахунків і відомостей на видачу заробітної плати;
• посвідчень і характеристики;
• письмових трудових договорів та угод з відмітками про їх виконання;
• членських квитків профспілок (підтверджуються періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків).
🔷 Отримати ці документи можна шляхом звернення до підприємств, установ, організацій, в яких особа працювала. У разі припинення їх діяльності – до правонаступників або архіву, до якого було передано документацію.
🔷 Крім того, за відсутності необхідних документів і неможливості їх одержання у зв’язку з воєнними діями, стаж роботи, який дає право на пенсію, може бути встановлений на підставі показань не менше двох свідків. Однак це можливо лише за дотримання певних вимог:
• підтверджується загальний стаж роботи;
• свідки мають знати заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації або в одній системі;
• такі особи повинні мати документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.
❗️Звертаємо увагу, що для підтвердження пільгового стажу обов’язково слід звернутися за довідкою до роботодавця або до архівної установи. Якщо ж це неможливо зробити, то підтвердити стаж можна в судовому порядку.

👉 Актуальні новини та роз’яснення з питань пенсійного забезпечення, субсидій, пільг та страхових виплат дивіться на нашому телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn


👉Більше інформації: