Пенсійний фонд України: 19 квітня


Пенсійне забезпечення шахтарів

🔰 Право на пенсійне забезпечення шахтарів та членів їх сімей визначено законами України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV, «Про підвищення престижності шахтарської праці» № 345-VI.

✅ До осіб, яким гарантовано підвищення престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті та підвищенні заробітної плати і розв’язанні соціально-побутових проблем, належать:

🔹 працівники, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди;
🔹 працівники шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день;
🔹 працівники державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості – за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
🔹 члени сімей вищезазначених категорій осіб.

ℹ️ На пільгових умовах пенсія за віком, згідно із Законом № 1058, призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим КМУ, та за результатами атестації робочих місць, – після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Незалежно від віку пенсія на пільгових умовах призначається працівникам, безпосередньо зайнятим повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівникам провідних професій на таких роботах: робітникам очисного вибою, прохідникам, вибійникам на відбійних молотках, машиністам гірничих виймальних машин, – за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років.

📊 Мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим КМУ, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

👆 За кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим КМУ, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Час перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

📑 Для підтвердження пільгового стажу до органу Пенсійного фонду надаються наступні документи:

🔸 трудова книжка;
🔸 уточнююча (пільгова) довідка із зазначенням умов роботи працівника та його зайнятості певними роботами або на певних виробництвах протягом повного робочого дня;
🔸 копії наказів підприємства про результати атестації робочих місць.

💻 Детальну інструкцію, як подати заяву на призначення пільгової пенсії через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua, – дивіться за посиланням https://bit.ly/3I7HQIN.

📌 Як завантажити сканкопії трудової книжки для оцифрування, – у відеоінструкції ➡️https://bit.ly/3RIy0As 


Запитували – відповідаємо

❓Підприємство, на якому я працював, припинило свою діяльність (ліквідувалося) у той час, коли я перебував на лікарняному. Чи буде оплачений мій листок непрацездатності?

✅ Так, Ви маєте право як застрахована особа на отримання страхових виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

ℹ️ У разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації страхові виплати за страховими випадками, які настали до ліквідації (реорганізації), здійснюються застрахованим особам правонаступником, а в разі відсутності правонаступника – територіальним органом Пенсійного фонду за місцем здійснення обліку ліквідованого підприємства, установи, організації як страхувальника.

💻 Перевірити формування е-лікарняного можна онлайн – на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua.

📌Як дізнатися про формування е-лікарняного, – дивіться у посиланні https://is.gd/ZzvcLR.


Гарячі лінії Головного управління ПФУ в Донецькій області

🗓 Сучасна багатоканальна «гаряча телефонна лінія» Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області ⬇️⬇️⬇️

☎️ 0 800 400 870
☎️ 0 800 406 360
☎️ 0 800 406 370

Додатковий телефон “гарячої лінії” для дзвінків через Viber, WhatsApp, Telegram +380 66 530 84 71.

Телефон “гарячої лінії” для військовослужбовців та деяких інших категорій громадян ⬇️⬇️⬇️

☎️ ️0 800 404 670

‼️ Додатково для військовослужбовців та деяких інших категорій громадян діє телефон ➡️ +380 66 137 61 95 з можливістю дзвінків через Viber, WhatsApp, Telegram.

✅ Всі дзвінки БЕЗКОШТОВНІ.

🟢Графік роботи з пн-чт з 8.00 до 17.00, пт з 8.00 до 16.00.