Пенсійний фонд України: 17 травня


Пенсійний фонд продовжує фінансування пенсійних та страхових виплат травня 2023 року

🇺🇦 16 травня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно із затвердженим графіком, продовжено фінансування травневих пенсійних та страхових виплат.

🔵На пенсійні виплати спрямовано 3046,5 млн грн.

Пенсії через банківські установи профінансовано по 16 травня, через відділення поштового зв’язку профінансовано по 22 травня.

✅ На пенсійні виплати військовослужбовців спрямовано 168,9 млн грн.

🟠На субсидії та пільги за квітень 2023 року спрямовано 111,3 млн грн.

🟡На страхові виплати спрямовано 231,1 млн грн (в тому числі 12,4 млн грн на оплату лікарняних).


Анонс “Прямої телефонної лінії” начальника управління з ретроконверсії Головного управління Ірини БЄД

☎️18 травня 2023 року з 10.00 до 11.00 відбудеться “Пряма телефонна лінія” начальника управління з ретроконверсії Головного управління Ірини Михайлівни БЄДИ за телефоном
☎️068 868 65 66.

❗️Дивіться графік «прямої телефонної лінії» керівництва та керівників структурних підрозділів Головного управління за посиланням➡️https://bit.ly/41msxUz.


Дострокові пенсії за віком особам з інвалідністю по зору і групи та особам з інвалідністю з дитинства і групи

🔰 Достроковий вихід на пенсію регулюється Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Текст закону – https://is.gd/n3810x.

🔹Відповідно до частини 1 статті 115 цього закону право на призначення дострокової пенсії за віком мають особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі та особи з інвалідністю з дитинства I групи – після досягнення чоловіками 50 років, жінками 40 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років у чоловіків і не менше 10 років у жінок.

✅ Підставою для отримання пенсії є звернення особи. За недієздатних осіб, осіб, дієздатність яких обмежено, звернення надають їх законні представники.

📌 Для призначення дострокової пенсії за віком необхідно надати наступні документи:

✔️паспорт;

✔️реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);

✔️документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом (денна форма навчання), військовий квиток тощо);

✔️ довідка про заробітну плату для обчислення пенсії за будь-які 60 календарних місяців підряд до 01 липня 2000 року (за бажанням пенсіонера);

✔️документи, які засвідчують особливий статус особи (за наявності).

ℹ️ Фінансування пенсії, допомоги на поховання та оплата послуг за їх доставку таким особам у період до досягнення пенсійного віку здійснюються за рахунок коштів державного бюджету.

⁉️Як подати заяву для призначення дострокової пільгової пенсії за віком особам з інвалідністю по зору I групи та особам з інвалідністю з дитинства I групи через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України ➡️https://portal.pfu.gov.ua дивіться за посиланням 👉https://www.youtube.com/watch?v=mKbkUM5fTek

Хто має право на дострокові пенсії дивіться за посиланням ➡️https://is.gd/ld6vBA

ℹ️ Актуальні новини та роз’яснення з пенсійного законодавства дивіться також на нашому телеграм-каналі ➡️https://t.me/PensFond_dn

💻Бережіть себе та своїх близьких! Заощаджуйте свій час та користуйтеся онлайн-сервісами вебпорталу не виходячи з дому! 


👉Більше інформації: