Пенсійний фонд України: 16 лютого


🇺🇦 15 лютого 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно із затвердженим графіком, продовжено фінансування пенсій лютого для пенсіонерів області.

🔰 На пенсійні виплати спрямовано 2591,3 млн грн.

🔵 Пенсії через банківські установи профінансовано по 15 лютого включно.

🟡 Пенсії через відділення поштового зв’язку профінансовано по 21 лютого включно.

✅ Пенсії військовослужбовців профінансовано в повному обсязі.


Фінансовання страхових виплат внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання

🇺🇦 15 лютого 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області профінансовано страхові виплати внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

🟡На виплати за соціальним страхуванням спрямовано 208,3 млн грн (в тому числі 13,1 млн грн на оплату лікарняних).


З 01 січня 2023 року набули оновлення редакції Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

🇺🇦01 січня 2023 року набула чинності оновлена редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (https://cutt.ly/19MDKb1), яким Пенсійний фонд України визначено уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві: https://youtu.be/sOeYlqycrJc

🔰Відповідно до статті 13 цього закону за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності надаються наступні види страхових виплат:
✅допомога по тимчасовій непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, догляд за дитиною віком до 14 років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років на весь період надання реабілітаційної допомоги, за наявності медичного висновку про необхідність стороннього догляду за дитиною;
✅допомога по вагітності та пологах;
✅допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли внаслідок нещасного випадку на виробництві).

🔷Розмір допомоги на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні, встановлено постановою Пенсійного фонду від 26.12.2022 № 29-1 на рівні 4100 гривень.

❗️Важливо знати, що документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності розглядаються не пізніше десяти робочих днів з дня їх надходження, а для призначення допомоги по вагітності та пологах – не пізніше трьох робочих днів з дня їх надходження.

⚠️Повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причини відмови та порядку оскарження видається або надсилається заявникові не пізніше п’яти днів після прийняття відповідного рішення.

‼️Увага! Страхові виплати здійснюються у разі, якщо звернення за їх призначенням надійшло не пізніше шести календарних місяців з дня відновлення працездатності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, з дня смерті застрахованої особи або члена її сім’ї.

⬇️Корисні посилання:

👉Найпоширеніші запитання щодо нових функцій та завдань Пенсійного фонду у сфері страхування: https://cutt.ly/b9MSEWu
👉Роз’яснення щодо виплат за лікарняними по вагітності та пологах – https://cutt.ly/L3rc4I6
👉Лікарняні-2023: що змінилось – https://cutt.ly/g3rvJtu

📌Долучайтесь до наших ресурсів, корисна інформація тут: Фейсбук-сторінка Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області – https://www.facebook.com/dn.pfy, Телеграм-канал – https://t.me/PensFond_dn 


Документом, який підтверджує призначення особі пенсії, є пенсійне посвідчення

🔰Документом, який підтверджує призначення особі пенсії, є пенсійне посвідчення https://cutt.ly/w1vxoE5

Замовити пенсійне посвідчення можна онлайн в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua

👉Про способи авторизації на вебпорталі Пенсійного фонду України дивіться за посиланням https://cutt.ly/f1C37eE

👉Про інші способи подачі заяви на виготовлення пенсійного посвідчення дивіться за посиланням http://surl.li/ewcya


👉Більше інформації: