Фінансування пенсій: 15 травня


Пенсійний фонд продовжує фінансування пенсійних та страхових виплат травня 2023 року

🇺🇦 12 травня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно із затвердженим графіком, продовжено фінансування пенсійних виплат травня та страхових виплат.

🔵На пенсійні виплати спрямовано 2576,6 млн грн.

Пенсії через банківські установи профінансовано по 14 травня, через відділення поштового зв’язку профінансовано по 19 травня.

✅️ На пенсійні виплати військовослужбовців спрямовано 168,9 млн грн.

🟠На субсидії та пільги за квітень 2023 року спрямовано 111,3 млн грн.

🟡На страхові виплати спрямовано 229,5 млн грн (в тому числі 10,8 млн грн на оплату лікарняних).


Анонс “Прямої телефонної лінії” заступника начальника Головного управління Ольги ЗРОЖЕВСЬКОЇ

☎️16 травня 2023 року з 10.00 до 11.00 відбудеться “Пряма телефонна лінія” заступника начальника Головного управління Ольги Анатоліївни ЗРОЖЕВСЬКОЇ за телефоном
☎️068 868 65 66.

❗️Дивіться графік «прямої телефонної лінії» керівництва та керівників структурних підрозділів Головного управління за посиланням➡️https://bit.ly/41msxUz.


Види пільг з оплати житлово-комунальних послуг: хто має право

🔰 Види пільг з оплати житлово-комунальних послуг визначені Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389.

ℹ️ Громадяни можуть отримати пільги з оплати наступних послуг:

🔹 користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій);

🔹 управління багатоквартирним будинком, комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, тепло- та електропостачання, природний газ (у тому числі послуги з транспортування, розподілу та постачання), централізоване опалення, вивезення побутових відходів);

🔹 користування твердим побутовим паливом, скрапленим газом.

✅ Право на пільги за соціальною ознакою згідно з чинним законодавством мають:

🔸 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; сім’ї, які мають дитину з інвалідністю, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи; діти, потерпілі від Чорнобильської катастрофи тощо;
🔸 учасники війни; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
🔸 батьки та члени сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов’язків; особи, звільнені зі служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років та які стали особами з інвалідністю під час виконання службових обов’язків;
🔸 багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, у яких не менше року проживають троє або більше дітей, сім’ї, у яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування;
🔸 пенсіонери, які раніше працювали педагогічними, медичними та фармацевтичними працівниками, фахівцями із захисту рослин, працівниками бібліотек у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них;
🔸 пенсіонери, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у них;

👉 До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

📊 Житлові пільги надаються з урахуванням доходів громадян і призначаються на 12 місяців від місяця, коли таке право виникає. Після закінчення цього періоду уповноважений орган визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період.

📌 Роз`яснення щодо нарахування та виплат субсидій та пільг органами Пенсійного фонду України – у посиланні https://is.gd/vAlP3S.

➡️ Більше актуальної інформації – на нашому телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області. 


Запитували? Відповідаємо!

❓В цьому році моєму батьку виповнилося 60, він має 31 рік страхового стажу. Зараз батько знаходиться на тимчасово окупованій території та не може подати заяву на призначення пенсії. З якої дати йому буде призначена пенсія?

✅ З дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку.

🔰 Законом України від 09.07.2003 № 1058 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, з урахуванням внесених до нього змін, визначено строки призначення пенсій особам, які не змогли вчасно звернутись за призначенням пенсії у зв’язку з проживанням на території, де ведуться бойові дії або на тимчасово окупованій території.

ℹ️ Актом передбачено, що тимчасово для таких осіб, за зверненнями про призначення пенсії, що надійшли у період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення або скасування, пенсія (за умови, що строк звернення за призначенням відповідної пенсії не сплив станом на 24 лютого 2022 року) призначається:
🔹за віком – з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку;
🔹по інвалідності – з дня встановлення інвалідності;
🔹у зв’язку з втратою годувальника – з дня, що настає за днем смерті годувальника;
🔹за вислугу років – з дня, наступного за днем звільнення з роботи, яка дає право на таку пенсію, але не раніше 24 лютого 2022 року.

👆Такі пенсії обчислюються з урахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, з якого призначено пенсію.

💻Заяву на призначення пенсії можна подати онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua. Детальніше ➡️https://bit.ly/3I7HQIN 


Дострокове призначення пенсії за віком

🔰Відповідно до ст.115 Закону України від 09.07.2003 № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на призначення дострокової пенсії за віком мають жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, після досягнення віку 50 років та за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу.

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей здійснювалося батьком, батьку призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу не менше ніж 20 років.

До трудового стажу до 01.01.2004 року включався час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.

Починаючи з 01.01.2004 час догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку зараховується до страхового стажу матері за умови, якщо особа доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та за умови отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Починаючи з 01.01.2005 цей період зараховується до страхового стажу за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Для призначення дострокової пенсії за віком необхідно надати наступні документи:

✔️ заява;
✔️паспорт, ідентифікаційний код;
✔️трудова книжка та інші документи, що підтверджують набутий страховий стаж;
✔️свідоцтва про народження дітей;
✔️паспорти дітей (за наявності).

Відповідно до пункту 8 статті 1 Закону України від 01.06.2003 № 1767-ІІІ «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» матерям, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, при цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку, до розміру пенсії призначається надбавка – пенсія за особливі заслуги перед Україною в розмірі від 35% до 40% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (залежно від кількості дітей).

Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.

👉 Відеоінструкція як заяву для призначення дострокової пенсії через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua дивіться за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=mKbkUM5fTek

‼️Актуальні новини та роз’яснення з пенсійного законодавства дивіться також на нашому телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn 


👉Більше інформації: