Пенсійний фонд України: 15 березня


Види декларацій та терміни їх подання

🔰Суб’єкти декларування – особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повинні щорічно, у період з 1 січня до 1 квітня, заповнювати електронну декларацію доходів за минулий рік та подавати її через відповідний е-ресурс – портал Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) на сайті ➡️https://nazk.gov.ua.

❗️ Декларація заповнюється та подається особисто суб’єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі.

❗️ Декларація подається незалежно від того, перебуває суб’єкт декларування в Україні чи за її межами.

❗️ Паперова копія декларації до Національного агентства не подається.

Законом України «Про запобігання корупції» та Порядком № 449/21 передбачено три види декларацій:

✅ Щорічна декларація – декларація, яка подається щороку у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

✅Декларація при звільненні – декларація, яка подається не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Декларація при звільненні не подається у таких випадках:
• особа, яка припинила здійснення діяльності на одній посаді, продовжує здійснювати діяльність на іншій посаді;
• особа, яка припинила здійснення діяльності, упродовж 30 календарних днів з дня припинення діяльності знову розпочала здійснення діяльності.

✅ Декларація кандидата на посаду. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Декларація кандидата на посаду подається до призначення або обрання особи на відповідну посаду, якщо інше не передбачено законом.
Якщо особа подала щорічну декларацію за минулий рік, декларація кандидата на посаду за цей період не подається.

❗️ Строки реєстрації електронної декларації: за 2022 рік – до 1 квітня 2023 року за формою, визначеною НАЗК.

Громадянин може подати виправлену декларацію, якщо у першому варіанті були помилки. На це в нього є 7 днів та 3 спроби. 


Запитували-відповідаємо

❓Я одночасно перебуваю у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.
На які виплати я маю право як застрахована особа?

❗️Виплата допомоги по вагітності та пологах працюючим жінкам здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду.

Органи соціального захисту населення виплачують допомогу при народженні дитини.

ℹ️За період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги при народженні дитини.

👉Допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів.

💻Перевіряйте формування е-лікарняного онлайн на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua.

📌Як дізнатися про формування е-лікарняного – у посиланні https://is.gd/ZzvcLR


👉Більше інформації: