Електронні сервіси Пенсійного фонду


Електронна трудова книжка – це цифровий аналог паперової трудової книжки

✔️Цей зручний і доступний сервіс від Пенсійного фонду України дозволяє подавати через вебпортал електронних послуг скановані копії паперових трудових книжок, інших документів, які підтверджують трудову діяльність працівника.

Наявність електронної трудової книжки в подальшому дає можливість автоматично призначити пенсію (без додаткового звернення) за фактом настання пенсійного віку, а також зменшує ризики пошкодження чи втрати документа.

❗️Скановані копії паперових трудових книжок можуть подаватися як роботодавцем, так і самим працівником.

Відомості про трудову діяльність обліковуються в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

🗓Від дати набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» № 1217-IX (10.06.2021) працівники і роботодавці мають п’ять років для оцифрування трудових книжок.

З часу запровадження сервісу «Електронна трудова книжка» на вебпорталі електронних послуг Фонду https://portal.pfu.gov.ua/ (з грудня 2019 року) подано більше 1️⃣5️⃣2️⃣ тис. сканованих паперових трудових книжок для проведення оцифрування та переведення їх в електронну форму.

➡️Дивіться покрокову інструкцію із завантаження сканкопії трудової книжки для оцифрування на вебпорталі електронних послуг ПФУ за посиланням https://bit.ly/3YeDaXv та відеоінструкцію – https://bit.ly/3RIy0As 


Перевірте результат перерахунку пенсій на вебпорталі Пенсійного фонду України

Перевірте результат перерахунку пенсій на вебпорталі Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua⬇️⬇️⬇️

👉Актуальні новини та розʼяснення з пенсійного забезпечення, субсидій і пільг також на нашому телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn


Особливості призначення пенсії співробітникам Департаменту патрульної поліції

🔰Співробітники Департаменту патрульної поліції — категорія військовослужбовців, що отримують пенсію відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами).

🔸Основною умовою призначення пенсії є звільнення військовослужбовців зі служби.

У разі повторного прийняття на військову службу виплата пенсій на час служби припиняється.
При наступному звільненні зі служби цих осіб виплата здійснюється з урахуванням загальної вислуги років на день останнього звільнення.
Не припиняється виплата у разі призову військовослужбовців на службу за контрактом.
Пенсії по інвалідності та пенсії в разі втрати годувальника призначаються незалежно від тривалості служби.

❗️ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ
Для призначення пенсії за вислугу років особам, які звільнені зі служби в період з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати, на день звільнення необхідно мати вислугу 25 календарних років і більше.
Також на пенсію за вислугу років мають право військовослужбовці при досягненні на день звільнення зі служби 45-річного віку, за наявності при цьому страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12,6 календарних років становить військова служба.
При призначенні пенсій за вислугу років враховуються тільки повні роки вислуги або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення.

🔹Мінімальна пенсія за вислугу років встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом України.

❗️ПО ІНВАЛІДНОСТІ
Призначається за наступними умовами:
– якщо військовослужбовці стали особами з інвалідністю в період проходження служби або не пізніше трьох місяців після звільнення зі служби;
– якщо військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю пізніше тримісячного терміну після звільнення зі служби, але внаслідок захворювання, яке виникло в період проходження військової служби.
Групи і причини інвалідності, а також час її настання встановлюються медико-соціальними експертними комісіями.

🔹Розміри пенсії по інвалідності:
а) особам з інвалідністю внаслідок війни
✔️ I групи – 100%,
✔️ II групи – 80%,
✔️ III групи – 60 % відповідних сум грошового забезпечення (заробітку);
б) іншим особам з інвалідністю
✔️ I групи – 70%,
✔️ II групи – 60%,
✔️ III групи – 40% відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).

❗️У РАЗІ ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА
На пенсію у разі втрати годувальника мають право члени сімей військовослужбовців, які загинули внаслідок виконання військових обов’язків, та сім’ї військовослужбовців які померли внаслідок каліцтва, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби, якщо вони були на його повному утриманні та втратили постійне і основне джерело засобів до існування.
Цей вид пенсії призначається, якщо годувальник помер у період проходження служби, або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок захворювання, одержаного у період проходження служби, а сім’ям пенсіонерів — якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати. При цьому сім’ї військовослужбовців, які пропали безвісти в період бойових дій, прирівнюються до сімей загиблих на фронті.

Пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію, не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Оформити пенсію онлайн можна в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.uа

👉Про способи авторизації на вебпорталі Пенсійного фонду України дивіться за посиланням https://cutt.ly/f1C37eE

👉Актуальні новини та роз’яснення з питань пенсійного забезпечення, субсидій, пільг та страхових виплат дивіться на нашому телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn 


👉Більше інформації: