Фінансування пенсій: 13 січня


Пенсійний фонд продовжу фінансування пенсій січня 2023 року для пенсіонерів області

🇺🇦 11 січня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно із затвердженим графіком, продовжено фінансування пенсій січня.

🔰 На пенсійні виплати спрямовано 1777,2 млн грн.

🔵 Пенсії через банківські установи профінансовано по 11 січня включно.

🟡 Пенсії через відділення поштового зв’язку профінансовано по 13 січня включно.

✅ Пенсії військовослужбовців профінансовано в повному обсязі.


Фінансовання страхових виплат внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання

🇺🇦 11 січня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області профінансовано страхові виплати внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

🟡На виплати за соціальним страхуванням спрямовано 204,6 млн грн (в тому числі 1,0 млн грн на оплату лікарняних).


З 01 січня 2023 року страхові виплати здійснюють органи ПФУ

✅ З 1 січня 2023 року уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування є Пенсійний Фонд України.

Це передбачено Законом України від 21.09.2022 № 2620-IX “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 02.12. 2022 № 1350 щодо забезпечення реалізації окремих функцій Пенсійного фонду України.

📌 Зокрема, з 1 січня 2023 року необхідно звертатися до органів Пенсійного фонду України з питань призначення, перерахування та здійснення страхових виплат з відшкодування шкоди, заподіяної потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві та/або професійного захворювання або особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого.

Органи Пенсійного фонду будуть призначати та виплачувати наступні види страхових виплат внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання:

🔹 допомога по тимчасовій непрацездатності;

🔹 одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності, яка призначається на підставі довідки МСЕК;

🔹 щомісячні страхові виплати, які встановлюються відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку;

🔹 виплати у разі переведення на легшу, нижчеоплачувану роботу, коли за потерпілим зберігається його середньомісячна заробітна плата на строк, визначений лікарською консультативною комісією або медико-соціальною експертною комісією;

🔹 щомісячні виплати дитині, яка народилася з інвалідністю, внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності;

🔹 страхові виплати непрацездатним членам сім’ї у разі смерті потерпілого. Це одноразова допомога сім’ї, одноразова виплата кожній особі, яка була на його утриманні, та щомісячні страхові виплати.

‼️ Нарахована сума страхових виплат включається у документи для виплати не пізніше одного місяця з дня прийняття рішення про призначення, перерахування, продовження її виплати.

Щомісячні страхові виплати виплачуються через установи уповноважених банків або національним оператором поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, за місцем фактичного проживання отримувача, зазначеного у заяві. Одноразові виплати здійснюються уповноваженими банками.

Ті, хто отримував відповідні виплати у Фонді соціального страхування України, продовжать їх отримувати на рахунки, які зазначені у заявах раніше.

‼️ Користуйтеся електронними сервісами вебпорталу Пенсійного фонду України та отримуйте послуги у зручному форматі!


Електронні листки непрацездатності


👉Більше інформації: