Пенсійний фонд України: 09 лютого


Пенсійний фонд продовжує фінансування пенсій лютого 2023 року для пенсіонерів області

🇺🇦 08 лютого 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно із затвердженим графіком, продовжено фінансування пенсій лютого для пенсіонерів області.

🔰 На пенсійні виплати спрямовано 1211,4 млн грн.

🔵 Пенсії через банківські установи профінансовано по 08 лютого включно.

🟡 Пенсії через відділення поштового зв’язку профінансовано по 14 лютого включно.

✅ Пенсії військовослужбовців профінансовано в повному обсязі.


Фінансовання страхових виплат внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання

🇺🇦 08 лютого 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області профінансовано страхові виплати внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

🟡На виплати за соціальним страхуванням спрямовано 201,4 млн грн (в тому числі 6,3 млн грн на оплату лікарняних).


Розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві: важливо знати

👉Відповідно до вимог статей 22 та 23 Закону України «Про охорону праці» в Україні запроваджено розслідування та облік нещасних випадків і професійних захворювань на виробництві.

❗️Вимоги до організації та проведення розслідування нещасних випадків визначено чинним «Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337.

Протягом трьох робочих днів після формування матеріалів розслідування роботодавець повинен надіслати їх:
✔️ територіальному органу Держпраці за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), а у разі події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів – за місцем реєстрації підприємства (установи, організації);
✔️ Держпраці (у разі проведення спеціального розслідування);
✔️ Національному науково-дослідному інституту промислової безпеки та охорони праці для проведення аналізу стану виробничого травматизму та аварій на виробництві, розроблення відповідних профілактичних заходів щодо запобігання їм (у разі проведення спеціального розслідування);
✔️ лікарю-профпатологу за місцезнаходженням підприємства (установи, організації), їх об’єктів, на яких сталося гостре професійне захворювання (отруєння);
✔️ територіальному органу Пенсійного фонду України за місцем реєстрації підприємства (установи, організації);
✔️ органу поліції (у разі настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), що призвели до тяжких (у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого) чи смертельних наслідків, смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків);
✔️ іншим підприємствам (установам, організаціям), представники яких брали участь у проведенні розслідування (у разі необхідності).
Потерпілому, членам його сім’ї чи уповноваженій ними особі надається акт за формою Н-1 разом з документами.

Згідно з Порядком, прихованим нещасним випадком на виробництві вважається той, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомив у встановлений Порядком строк відповідним органам та установам, та/або нещасний випадок, розслідування якого не проведено комісією підприємства (установи, організації).

Чинним законодавством передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановленого порядку повідомлення (надання інформації) про нещасний випадок на виробництві, а саме – накладення штрафу від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, та фізичних осіб, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю.

Бережіть себе та своїх близьких! Заощаджуйте свій час та користуйтеся онлайн-сервісами вебпорталу не виходячи з дому! 


👉Більше інформації: