Фінансування пенсій: 03 березня


Пенсійний фонд продовжує фінансування пенсій березня 2023 року для пенсіонерів області

🇺🇦 02 березня 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно із затвердженим графіком, розпочато фінансування пенсійних виплат березня, продовжено фінансування страхових виплат.

🟢На пенсійні виплати спрямовано 117,9 млн грн.

Пенсії через відділення поштового зв’язку профінансовано по 11 березня.

🟡На страхові виплати спрямовано 2,0 млн грн (в тому числі 2,0 млн грн на оплату лікарняних).


До уваги пенсіонерів, отримувачів субсидій та пільг

03.03.2023 на території Донецької області працюватимуть наступні поштові відділення, де можливо отримати пенсійні виплати, субсидії, пільги та страхові виплати.

➡️Перелік за посиланням – http://surl.li/fegfu


24 лютого 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році ”, відповідно до якої будуть проіндексовані найнижчі пенсії, які раніше під індексацію не потрапляли

🔰З 1 березня 2023 буде проводитися перерахунок пенсій, призначених за нормами Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій у розмірі 1,197.

🔼Розмір підвищення буде залежати від декількох складових і буде індивідуальним для кожного випадку.

‼️Пенсіонерам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, встановлюються доплати до мінімальних розмірів виплат з урахуванням вікової категорії та страхового стажу:

✅які досягли віку 65 років, не працюють та мають повний страховий стаж 30/35 років (жінки/чоловіки) – 👉до 3120 грн, якщо основний розмір їхньої пенсії, визначений відповідно до статті 27, або мінімальний розмір пенсії відповідно до абзацу першого частини першої та частини другої статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” не досягає зазначеного розміру (без урахування будь-яких надбавок, підвищень, доплат до пенсій, встановлених законодавством). Зазначені доплати (за наявності у особи права на них) встановлюються понад 3120 грн;

пенсіонерам, які працюють, доплата до розміру пенсії 3120 грн встановлюється з дати, наступної за датою звільнення з роботи / припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу;

✅яким виповнилося 80 років, які мають страховий стаж 20/25 років (жінки/чоловіки) – 👉до 3120 грн, якщо розмір їхньої пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсаційної виплати, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством , крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає зазначеного розміру;

✅віком від 70 до 80 років, які мають страховий стаж 30/35 років (жінки/чоловіки) – 👉до 3000 грн, якщо розмір їхньої пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсаційної виплати, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством , крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає зазначеного розміру;

пенсіонерам, яким виповнилося 70 років, але їхній страховий стаж менше 35 років у чоловіків та 30 років у жінок, мінімальна пенсійна виплата буде обчислена в розмірі, пропорційному до набутого страхового стажу, виходячи з розміру мінімальної виплати 3 000 грн. При цьому розмір пенсійної виплати за наявності страхового стажу не менше ніж 25 років у чоловіків і не менше ніж 20 років у жінок із числа осіб у віці від 75 до 80 років не може бути меншим, ніж 3000 грн; ✅віком до 70 років (працюючим), які мають страховий стаж 30/35 років (жінки/чоловіки) та особам з інвалідністю І групи (незалежно від віку та тривалості страхового стажу) – 👉до 2760 грн, якщо розмір їхньої пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсаційної виплати, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством , крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає зазначеного розміру.

✅а також 👉до 2520 грн – пенсіонерам, які не працюють і отримують пенсію незалежно від віку та закону, відповідно до якого вона призначена, якщо розмір їхньої пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) та щомісячної державної адресної допомоги, встановленої відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 265 “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян“) не досягає зазначеного розміру;

пенсіонерам, які працюють, доплата до розміру пенсійної виплати 2520 грн встановлюється з дати, наступної за датою звільнення з роботи / припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу.

📍До пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за зверненнями, що надійшли до 31 грудня 2022 року включно, розмір яких не підвищився з 1 березня 2023 року, встановлюється щомісячна доплата в розмірі 100 грн.

🔺Доплата 100 грн встановлюється в межах максимального розміру пенсії, визначеного законом (20930 грн), додатково до виплат, встановлених з 01.07.2021 (100 грн) та/або з 01.03.2022 (135 грн).

‼️Також встановлюється щомісячна компенсаційна виплата особам, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік.

🔸80 років і більше, — у розмірі до 570 гривень;
🔸75-80— у розмірі до 456 гривень;
🔸70-75— у розмірі до 300 гривень.

Такі виплати встановлюються і виплачується особам з дати досягнення ними відповідного віку.

‼️З 1 березня 2023 року підвищенню на коефіцієнт 1,197 підлягають також:

✔️розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;

✔️мінімальні розміри пенсій по інвалідності особам з інвалідністю внаслідок війни з числа військовослужбовців строкової служби;

✔️мінімальні розміри пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи;

✔️щомісячні страхові виплати потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого.

📢Увага! Відповідно до постанови розмір збільшення не може перевищувати 1500 гривень, але за будь-яких розрахунків підвищення не може бути менше, ніж 100 гривень.

☑️Перерахунки пенсій проводяться без додаткових звернень пенсіонерів, за матеріалами пенсійних справ.

💻Отримуйте послуги дистанційно – користуйтеся зручними онлайн-сервісами за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua.

👇Способи авторизації на вебпорталі – за посиланням: https://cutt.ly/tNr9MDw

📌Отримуйте актуальну інформацію – з питань пенсійного забезпечення, призначення субсидій та пільг, державного соціального страхування – у зручному форматі на ресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:
Фейсбук – https://www.facebook.com/dn.pfy, Телеграм – https://t.me/PensFond_dn 


Запитували – відповідаємо

🔵Я працюю на підприємстві. Цього року довелося двічі побувати на тривалому лікарняному. На які види реабілітаційної допомоги я маю право як застрахована особа?

🔰 Працюючі застраховані особи мають право на:
📌оплату лікування та/або реабілітаційної допомоги у відділеннях санаторно- курортного закладу після перенесених захворювань і травм;
📌 забезпечення протезуванням, ортезуванням, допоміжними засобами реабілітації потерпілим від нещасного випадку;
📌санаторно-курортне лікування;
📌 надання медичних послуг.

🔰 Право громадян на всі ці види допомог здійснюється за рахунок різних бюджетних програм. Соціальні послуги з догляду за інвалідами на виробництві будуть здійснюватися відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» та надаватимуться через органи соціального захисту населення.
ℹ️ Зручний формат отримання інформації з пенсійних питань та питань соціального страхування на нашому телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn Приєднуйтесь!


👉Більше інформації: