Актуальна інформація з пенсійного забезпечення


🇺🇦 27 лютого 2023 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області профінансовано страхові виплати за соціальним страхуванням.

🟡На виплати спрямовано 220,6 млн грн (в тому числі 25,4 млн грн на оплату лікарняних).


До уваги пенсіонерів, отримувачів субсидій та пільг

01.03.2023 на території Донецької області працюватимуть наступні поштові відділення, де можливо отримати пенсійні виплати, субсидії, пільги та страхові виплати. ➡️Перелік за посиланням – http://surl.li/fdbdh


Анонс “Прямої телефонної лінії” начальника управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Олени ОВЧИННІКОВОЇ

☎️ 02 березня 2023 року з 10.00 до 11.00 відбудеться “Пряма телефонна лінія” начальника управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Олени Анатоліївни ОВЧИННІКОВОЇ за телефоном 068 868 65 66.

❗️Дивіться графік «прямої телефонної лінії» керівництва та керівників структурних підрозділів Головного управління за посиланням➡️https://bit.ly/41msxUz


Набула чинності оновлена редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині ержавного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві

🇺🇦З 1 січня 2023 року набула чинності оновлена редакція Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до якої уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві визначено Пенсійний фонд України.

🔸Лікарняні-2023: що змінилось? – https://cutt.ly/y8wzWpv

🔰Відкриття електронного листка непрацездатності (е-лікарняного) здійснюється автоматично в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок (наказ МОЗ України від 17.06.2021 №1234 «Про затвердження Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності»).

➡️Дізнатися про різницю між медичним висновком і е-лікарняним – https://cutt.ly/R8wpCQg

🌐Сформований е-лікарняний надходить в кабінет страхувальника, з яким застрахована особа перебуває у трудових відносинах, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua.

‼️Е-лікарняний може мати декілька статусів:

⏩«Закритий»: електронний лікарняний набуває з дня свого формування (відкриття) в Електронному реєстрі листків непрацездатності. По електронних лікарняних з таким статусом ще не можна нараховувати кошти.

⏩Статус «закритий» змінюється на «Готово до сплати» через сім днів після дати:
закриття (закінчення строку дії медичного висновку) — для лікарняних по тимчасовій непрацездатності;
відкриття (початок строку дії медичного висновку) — для лікарняних по вагітності та пологах.

📎Необхідно знати: навіть якщо статус зміниться раніше, варто зачекати, адже протягом семиденного періоду до лікарняного можуть вноситися зміни.

⏩«Готово до сплати»: страхувальник може працювати з листком непрацездатності та нараховувати кошти. По електронних лікарняних з таким статусом роботодавець має сформувати на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України заяву-розрахунок на фінансування відповідного виду допомоги та надіслати її до Фонду.

👉Інструкція користувача щодо формування та подання заяв-розрахунків до ПФУ – за посиланням https://cutt.ly/b8waQXt

⏩«Помилково сформований»: медичний висновок, на підставі якого його було сформовано, створено з помилками. У такому разі лікар протягом 7 днів створить коректний медичний висновок, на підставі якого буде створено новий е-лікарняний. А попередній, із неточними чи некоректними даними, отримає статус «Помилково сформований».
Виплати по таким електронним лікарняним не проводяться.

⏩«Недійсний»: е-лікарняний створений на підставі медичного висновку за іншою категорією, період непрацездатності за яким не виходить за межі періоду непрацездатності за раніше створеним лікарняним.

⏩«Оплачений»: цього статусу листок непрацездатності набуває після того, як страхувальнику на спеціальний рахунок для зарахування страхових виплат надсилаються кошти для здійснення відповідних виплат застрахованій особі.

📌Стежте за актуальною інформацією з питань державного соціального страхування на Фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/dn.pfy та Телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області 


Відповіді на актуальні запитання щодо страхових виплат

❓ Моя сестра, яка доглядає дитину – інваліда, потрапила до лікарні. Чи можу я, як застрахована особа, розраховувати на допомогу по тимчасовій непрацездатності, здійснюючи догляд за дитиною на час хвороби матері?

‼️ Так, можете. Допомога по тимчасовій непрацездатності у разі захворювання матері або іншої особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною до 3-х років або за дитиною – інвалідом віком до 18-ти років, надається застрахованій особі, яка здійснює догляд за дитиною, з першого дня періоду захворювання, при умові, що ця особа не знаходиться у відпустці.

📍Про види страхових виплат за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, умови та терміни призначення за посиланням – http://surl.li/ewpta


Хто має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг

🔰Перелік осіб, які мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, що надаються з урахуванням доходів, визначено Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389).

🔶Пільга на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, з урахуванням середньомісячного доходу надається, зокрема:

➡️у розмірі 100 % знижки:
– особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (стаття 11 Закону України від 22.10.1993 № 3551-XII “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“) та члени сімей померлої особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною (батьки, дружина (чоловік);
– пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними, медичними та фармацевтичними працівниками, спеціалістами із захисту рослин, працівниками бібліотек у сільській місцевості і селищах міського типу;
– особам, які проживають у сільській місцевості та селищах міського типу, які працюють / раніше працювали в музеях, державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури;

➡️у розмірі 50 % знижки:
– багатодітним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям, сім’ям опікунів (піклувальників);
– батькам та членам сім’ї особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов’язків;
– особам, звільненим із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років, та які стали особами з інвалідністю під час виконання службових обов’язків, та члени їх сімей;
– дружині (чоловіку) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та опікунам дітей (на час опікунства) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
– сім’ї, що має дитину з інвалідністю;
– учасникам війни;
– окремим категоріям осіб, з числа жертв нацистських переслідувань;

➡️ у розмірі 25 % знижки:
– дітям війни.

Якщо дохід сім’ї пільговика перевищує той, що дає право на пільгу, – людина (представник пільгової категорії) може звернутися за призначенням житлової субсидії.

💻Заяву на призначення житлової субсидії чи пільги можливо подати онлайн – на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua.

👉Обирайте зручний спосіб авторизації: https://cutt.ly/H3lHxhI

👇Як подати заяву через вебпортал ПФУ – дивіться відеоінструкцію https://cutt.ly/k3lqsnA

📌Отримуйте актуальну інформацію – з питань пенсійного забезпечення, призначення субсидій та пільг, державного соціального страхування – у зручному форматі на ресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:
Фейсбук – https://www.facebook.com/dn.pfy, Телеграм – https://t.me/PensFond_dn 


👉Більше інформації: