ОСР закликає клієнтів дотримуватися законодавства України: починаючи з 25 травня буде проведено контрольні перевірки щодо «самовільного підключення» до електромереж


Оператор системи розподілу ДТЕК Донецькі електромережі вимушений попередити про знеструмлення клієнтів, що несанкціоновано підключаються до мережі, порушуючи п. 11.5.2 Кодексу систем розподілу. Це стосується клієнтів, котрим було припинено електропостачання до 12 березня за заборгованість, сформовану до карантину.

      Знеструмлення не стосуються тих клієнтів, що накопичили заборгованості в період карантину. Оператор системи розподілу ДТЕК Донецькі електромережі підтримує протидію коронавірусній інфекції та продовжує виконувати закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби», що забороняє знеструмлення клієнтів за заборгованість під час карантину та в термін 30 днів після його закінчення.

      Оператор системи розподілу ДТЕК Донецькі електромережі вимушений відзначити, що наразі не всі клієнти дотримуються закону та порушують п. 11.5.2 Кодексу систем розподілу щодо несанкціонованого підключення.  Зокрема є клієнти, що мають системні проблеми з оплатою електроенергії, через що їм  було обмежене електропостачання ДО початку карантину. Значна кількість клієнтів порушила законодавство України і самовільно підключилася до мереж, щоб і далі безоплатно споживати електроенергію. Обов’язок споживача сплачувати за електроенергію визначається ст.58 п.3.1 закону України «Про ринок електричної енергії»

      В зв’язку з цим попереджаємо, що з 25 травня ми вимушені проводити повторне знеструмлення клієнтів, що самовільно відновили електроживлення після припинення подачі електроенергії за борги, сформовані до карантину.

      Відновити електропостачання законним шляхом можна буде після сплати суми боргу, сформованого до карантину та витрат, пов’язаних з повторним підключенням.

      Закликаємо наших клієнтів бути свідомими та не проводити самовільних несанкціонованих підключень! Це може привести до складання акту про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії, що стане підставою для нарахування штрафу та припинення постачання електроенергії.

      Ми просимо своєчасно сплачувати за послуги електропостачання та не накопичувати борги, оскільки сплата за послуги передбачена Законом України «Про ринок електричної енергії» і Правилами роботи роздрібного ринку електроенергії. Від цього залежить виконання обов’язку ОСР – надання надійного електропостачання клієнтам, можливість виконувати інвестиційні програми та ліквідовувати аварії.

      Довідка

      ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

      ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.

      Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.

      У 2019 році капітальні вкладення ДТЕК становили 23 млрд грн, податкові відрахування – 23,4 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

      100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.