Особливості проходження фізичної ідентифікації пенсіонерів з числа ВПО


🔰 Постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 передбачено проведення фізичної ідентифікації осіб, які отримують пенсійні виплати через АТ «Ощадбанк» та мають статус внутрішньо переміщеної особи.

🗓 Наразі для осіб, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи до 24.02.2022 та не проходили ідентифікацію протягом дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, продовжується проведення фізичної ідентифікації.

❗️ Пройти ідентифікацію можна вже сьогодні.

ℹ️ Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.2022 № 162 «Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану» встановлено, що відновлення пенсії особам, яким виплата була припинена в період з 1 серпня 2022 року у зв`язку з неотриманням призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд, здійснюється:

✅ у разі отримання від АТ «Укрпошта» повідомлення про відновлення технічної можливості здійснювати виплати пенсій у деокупованих населених пунктах територіальних громад Запорізької, Донецької, Луганської, Миколаївської, Харківської або Херсонської областей Пенсійний фонд України — без звернень одержувачів;

✅ особам, які проживають на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, — на підставі поданої з використанням віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID») заяви про виплату пенсії на поточні рахунки в уповноважених банках або заяви про поновлення виплати пенсії, що надійшли через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, у разі встановлення органами Пенсійного фонду України особи пенсіонера у режимі відеоконференцзв’язку, під час якого пред’являються документи, що посвідчують особу.

📎 Як подати заяву на проведення ідентифікації в режимі відеоконференцзв`язку через вебпортал ПФУ ➡️https://t1p.de/s5ybx.

Важливо! При заповненні форми заяви на вебпорталі Пенсійного фонду необхідно правильно обрати спосіб проведення ідентифікації, а саме: «на поновлення виплати відповідно до п. 4 ПКМУ № 162» або «на проведення фізичної ідентифікації».

📄 Для продовження виплати пенсії таким особам необхідно змінити спосіб виплати пенсії, подавши відповідну заяву через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua➡️https://t1p.de/ahvwg.

👉 Стежте за актуальною інформацією на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:

сайті — https://www.pfu.gov.ua/dn,

фейсбук-сторінці — https://www.facebook.com/dn.pfy,

телеграм-каналі — https://t.me/PensFond_dn,

ютуб-каналі — https://www.youtube.com/@gu_pfu_dn,

інстаграм — https://www.instagram.com/gu.pfu.dn,

TikTok — https://www.tiktok.com/@gu_pfu_dn.