Основні причини нещасних випадків, пов’язаних з використанням газового обладнання


Шановні абоненти Краматорського УГГ!

За статистикою у житловому секторі нещасні випадки, пов’язані з використанням газового обладнання, відбуваються частіше, ніж на виробництві. Основна їх причина – так званий “людський фактор”. Наші громадяни просто не усвідомлюють важливість того, що утримувати газові прилади та користуватися ними необхідно відповідно до правил, затверджених на державному рівні.

Сьогодні хочеться акцентувати увагу на тому, що запорукою безпеки є не тільки справні газові прилади, а й безпечна експлуатація димових та вентиляційних каналів. Основними причинами нещасних випадків  залишаються:

  • користування газовими приладами за відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах, при закритих кватирках, жалюзійних решітках;
  • заклеювання решіток вентиляційних каналів ;
  • зміна конструкції димових і вентиляційних каналів;
  • додаткова установка витяжних систем зі штучним спонуканням.

У процесі горіння в повітря кухні виділяється вуглекислий газ, оксиди азоту та пари води. Тому вентиляція кухні – обов’язкова. Вона здійснюється через вентиляційний канал і відкриту кватирку у вікні. Якщо кватирка закрита, а канал заклеєний – процес вентиляції порушується, та при горінні газу на плиті виділяється отруйний окис вуглецю (чадний газ), що безперечно отруйно впливає на людину. При тривалому знаходженні у такому приміщенні уражаються життєво важливі органи людини, що може привести до летального результату.

Правилами безпеки систем газопостачання (п.6.5) забороняється влаштування витяжної вентиляції з примусовим спонуканням в будинках, обладнаних приладами з відводом продуктів згоряння в димоходи. Працююча витяжка зі штучним спонуканням при роботі витягує з приміщення повітря і, тим самим, створює його розрідження. Відпрацьовані гази з газового приладу можуть піти по шляху найменшого опору, тобто не в димар, а в приміщення. При цьому виникає серйозна небезпека отруєнь чадними газами (аж до летального випадку) та загорянь.

Нагадуємо, відповідальність за безпечну експлуатацію та технічний стан димових і вентиляційних каналів несе власник. Перевірка та їх обслуговування повинні виконуватися за договором спеціалізованою організацією, що має дозвіл на виконання даного виду робіт. У будинках державного сектору перевірка ДВК закладена до квартплати.

Шановні споживачі! Ми закликаємо вас! Будьте уважні, користуючись газом у побуті, дотримуйтесь правил безпечної експлуатації газових приладів. Тільки за таких умов блакитне паливо може стати вашим незамінним помічником на довгі роки.

У разі появи запаху газу або при виявленні його витоку, необхідно негайно вимкнути газові прилади, запірний кран на трубі привести у закрите положення, провітрити приміщення та зателефонувати до аварійної служби – 104. До приїзду аварійної бригади не користуватися відкритим вогнем, не вмикати та не вимикати електроприлади, електричне освітлення.

Про всі несправності газових приладів телефонуйте до Контактного центру (06264)2-04-20, 0669999104.

Пам’ятайте, Ваше життя у Ваших руках!

 Адміністрація Краматорського УГГ