Олександр Власенко: «Вакцинація від коронавірусу – надійний спосіб захисту від тяжкого перебігу хвороби та ускладнень»

18.08.2021, 16:45, 590,

За прогнозами епідеміологів, восени в Україні очікується новий спалах Covid-19. Головний лікар «Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1» Краматорської міської ради Олександр Власенко розповів, як мінімізувати ризик осіннього інфекційного шторму та вберегти себе від хвороби та її наслідків.

«Пандемії лише рік, тому багато питань залишаються відкритими. Але відомо, що імунітет до коронавірусної інфекції не стійкий. Тим паче імунітет з’являється до того штаму, яким ви перехворіли. Однак коронавірус продовжує змінюватися, та в результаті з’являються нові штами – більш заразні і більш спритні.

Єдина гарантія захисту – це вакцинація. Звісно, гарантія не стовідсоткова, але вона є. Імунітет у всіх людей різний, тому один вакцинований може отримати 90 відсотків захисту, другий – 80, третій – 70. У будь-якому разі, захист з’являється і це краще ніж коли його зовсім немає.

Якщо порівнювати з вакциною від грипу, то тут гарантія, що ви не захворієте також не стовідсоткова, бо з’являються нові штами. Але в обох випадках ви отримуєте гарантію, що вбережете себе від ускладнених наслідків хвороби.

Від вакцини проти коронавірусу заразитися не можна

Наразі у Краматорську в наявності китайська вакцина CoronaVac (інактивована), індійська і корейська AstraZeneсa (векторна) та американська Pfizer (на основі генетичного матеріалу РНК). Усі вони «не живі», тому підкреслюю, що через вакцинацію заразитися неможливо. Різниці між ними лише в механізмі дії. Звертаю увагу, що як вакцини з РНК, так і вакцини з вірусним вектором та інактивовані за принципом своєї роботи повністю безпечні.

Мешканці міста можуть обирати якою саме вакциною вони хочуть зробити  щеплення. Побічні ефекти, такі як головний біль чи підвищена температура, не загрожують вашому здоров’ю», – підкреслив Олександр Власенко.

Головний лікар вважає, що літо – сприятливий сезон для вакцинації. По-перше, тому що вакцинацію краще робити за три місяці до ймовірного спалаху інфекції, по-друге – влітку немає сезонних хвороб.

«Коли наступає пік сезонних хвороб – грип, ГРВІ та інші, ми накладаємо на хворобу ще і тренування імунітету до нових вірусів. Якщо ви перенесли захворювання, то після одужання має пройти мінімум тиждень, краще – більше, бо треба дати організму відпочити.

Особливо важливо вакцинуватися тим хто ще не хворів, або якщо після хвороби вже минуло понад шість місяців.

Зазначу, зроблене щеплення не скасовує таких заходів пасивної безпеки, як маски, дистанція, обробка рук та обмеження кількості контактів.

Щодо вакцинації дітей, з 16 років їм можна робити щеплення лише вакциною Pfizer», – зазначив Олександр Власенко.

Думка

Заступник міського голови Краматорська Олена Катальнікова:

«Вакцинація – це питання не лише особистої безпеки, але й наша соціальна відповідальність. Щеплення дає можливість захистити себе та своїх рідних, а також  значно зменшує ймовірність введення наступної серії локдаунів, які завдають значні збитки для економіки країни».

Кожен охочий може зробити щеплення

Наразі у місті на автостанції «Краматорськ» працює Центр масової вакцинації населення, який працює кожного дня з 09:00 до 15:00.

Для отримання щеплення необхідно мати при собі документ, що посвідчує особу (паспорт) та реєстраційний номер облікової картки платника податків ІНН (або документ, що його заміняє).

Краматорці, які робили перше щеплення у центрі на льодовій арені можуть отримати другу дозу вже у новому центрі, або звернувшись безпосередньо до свого сімейного лікаря. Крім того, зробити щеплення можна у амбулаторії за місцем проживання.

Центр масової вакцинації розташований за адресою: бульвар Машинобудівників, 28 (автостанція «Краматорськ»).

У разі виникнення питань додаткову інформацію можна отримати за телефоном +380 50 3570705.