Олександр Гончаренко відвідав зал Музею історії міста – «Краматорськ. Сучасні події»

29.08.2021, 09:30, 124,

До Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України міський голова Краматорська завітав до музею та ознайомився з експозицією пам’яті наших земляків.

Новий зал Музею історії міста – «Краматорськ. Сучасні події» було відкрито 5 липня 2019 року, з нагоди 5-ої річниці визволення міста від незаконних збройних формувань.

Цей зал – результат втілення проєкту, на який були використані кошти в сумі 100 тисяч гривень із Громадського бюджету. За ці кошті для облаштування експозиційної зали було придбано 8 сучасних музейних вітрин; встановлено точкове сучасне освітлення, придбано телевізор, мультимедійну акустичну систему, проведено заміну вхідних дверей та зроблено навіс, виготовлені фотографії, придбані 2 манекени.

Директор музею Наталя Волошина розповіла, що науковими працівниками музею була проведена серйозна збиральницька робота та художнє оформлення, що дало змогу створити експозицію пам’яті наших земляків: Героїв Небесної Сотні, загиблих в АТО, показати матеріали про Народного Героя України Стьопу Чубенка, відобразити волонтерський рух.

В експозиціях залу представлені фотодокументальні матеріали, особисті речі краматорчан – Героїв Небесної Сотні Івана Пантелеєва, Сергія Бондарева, народного героя Стьопи Чубенка та 11 загиблих наших земляків в боротьбі за суверенну незалежну Україну.

В залі також експонуються фотографії Краматорська та його визволителів, зроблені в липні 2014 року, матеріали про волонтерський рух. Атмосферу подій передають фрагменти озброєння з бойових позицій, які були передані музею учасниками подій. Зал “Краматорськ. Сучасні події” музею історії міста є центром патріотичного виховання, де постійно проходять Уроки Пам’яті Героїв Небесної Сотні, Стьопи Чубенка та загиблих земляків.