Олександр Гончаренко розповів про досвід реалізації проєктів, які фінансуються Європейським інвестиційним банком у Краматорську

09.09.2021, 14:26, 241,

В Одесі проходить конференція, організована Групою Технічної Підтримки ПРООН в рамках Програми «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», яка фінансується Європейським інвестиційним банком і реалізується Міністерством розвитку громад і територій України. У заході беруть участь міський голова Краматорська Олександр Гончаренко разом зі своїм заступником Тетяною Савченко.

У другий день конференції ключові експерти ГТП ПРООН з технічних питань, фінансів і закупівель з антикорупційної діяльності поділились досвідом, як якісно та ефективно втілювати проєкти з відбудови інфраструктури, а експерт «InfoSapiens» представив результати третього етапу дослідження «Соціально-економічний вплив Надзвичайної кредитної програми для відновлення України в цільових областях».

Міський голова Краматорська під час свого виступу розповів про досвід реалізації  «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» у місті та висловив сподівання на подальше співпрацю.

«Краматорськ – адміністративний центр Донецької області та центр Краматорської ТГ з чисельністю населення понад 180 тис.осіб. Крім того, на території громади зареєстровано майже 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб з непідконтрольних територій, що складає майже третину від загальної чисельності населення.

До Краматорська переміщено Донецьку обласну державну адміністрацію, два вищих навчальних заклади: Донецький національний медичний університет, Донбаську національну академію будівництва і архітектури та ще 34 установи та заклади обласного рівня.

Все це призвело до критичного навантаження на існуючу інфраструктуру, необхідність соціальної інтеграції ВПО, створення умов для проживання кваліфікованих кадрів.

Кошти місцевого, обласного та державного бюджетів для покращення матеріально-технічної бази надавачів послуг звичайно не вистачило. Дуже своєчасно, на мій погляд, була запроваджена Надзвичайна кредитна програма для відновлення України при фінансуванні Європейського інвестиційного банку, тому виникаючі проблеми ми почали вирішувати у партнерстві з нею. З початку дії Програми було підтримано 40 проєктів громади загальною вартістю понад 720 млн.грн.

Найбільша кількість – 31 проєкт реалізується в галузі освіти. Відновлюються садочки та школи.

Ведуться роботи по реконструкції системи знезараження питної води на фільтрувальній станції з впровадженням електролізних установок по виробництву гіпохлориту натрію. Відмова від використання хлору у центрі міста дозволить уникнути аварійних ситуацій та запобігти можливій екологічній катастрофі. Проєкт носить техногенну, екологічну та соціальну направленість і дозволить забезпечити цілодобову безаварійну роботу станції.

В галузі охорони здоров’я відновлюються 4 об’єкти, в галузі культури – 3.

Ми розраховуємо на подальшу співпрацю та підтримку наших 27 проєктів, з урахуванням осіб числа ВПО, заплановано проведення капітального ремонту, у т.ч. із термомодернізацією, 6 загальноосвітніх шкіл і 5 ДНЗ, а також будівництво нового дитячого садочка для 100 вихованців (у селищі Ясногірка).

У сфері охорони здоров’я заплановано: будівництво 2 амбулаторій та здійснення капітального ремонту 4 медустанов.

Планується здійснити реконструкцію адміністративної будівлі для передачі Донецькому національному медичному університету. Міська влада Краматорської ТГ планує передати у власність закладу для провадження статутної діяльності комплекс адміністративних будівель. Також, планується надання службового житла для викладачів та гуртожитків для здобувачів освіти.

Заплановано будівництво міської велотраси, протяжністю 14 км. Розроблено проєкт будівництва соціально-культурного центру, який стане сучасним простором для коворкінгу, навчання і розвитку ком’юніті інноваторів, IT та креативного підприємництва.

На сьогодні Краматорськ – це місто, яке активно розвивається, ставить амбітні цілі до перетворення, прагне створювати стимули для самореалізації та залучення висококваліфікованих спеціалістів, молоді, впливати на скорочення їх міграції за кордон чи в інші обласні центри.

Дякую нашим партнерам за можливість втілювати ідеї в життя та сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю та підтримку!», – звернувся до присутніх  Олександр Гончаренко.