Олександр Гончаренко поспілкувався з ініціативною групою мешканців Краматорська, які прийшли протестувати проти комунальних тарифів

11.01.2021, 16:43, 1088,

Сьогодні група з ініціативних протестувальників зустрілася з міським головою Краматорська та висловили своє незадоволення відносно отриманих платіжок за комунальні послуги та підвищення вартості електроенергії.

Олександр Гончаренко уважно вислухав усіх мешканців, та пояснив, що деякі питання, нажаль, знаходяться поза зоною відповідальності міської влади – як, наприклад, формування ціни на електропостачання. Але, зі свого боку, Краматорська міська рада направить звернення з проханням переглянути нові ціни до Кабінету міністрів України.

«Визначальний фактор формування кінцевої цифри в платіжці за тепло – це наявність лічильника в будинку. Постанова Кабінетів Міністрів України №830 внесло значні корективи в методику розрахунку вартості тепла для будинків без лічильника. Якщо раніше розраховували по квадратурі квартири, то зараз – це коефіцієнт. Його потрібно було переглядати до початку опалювального сезону, – зазначив Олександр Гончаренко. – Дав розпорядження відкоригувати коефіцієнт, привести його в норму. Найближчим часом будемо його розглядати. Знизити норми споживання тепла до 0,142 Гкал / м2. з діючих – 0,231 Гкал / м2. Щоб в лютому вже отримати в платіжках врегульовану суму».

Із 914 будинків житлового фонду Краматорська, «Краматорськміжрайтепломережа» обслуговує 207 (148 без лічильників) за тарифом 1 930, 10 грн за Гкал / м2 (без  ІТП), Краматорська тепломережа – 179 (31 без лічильників) – 1 805,32 грн за Гкал / м2, «Краматорськтеплоенерго» 528 (19 без лічильників) – 1526,70 грн за ГКал.

За словами міського голови, місцева влада може закупити 31 лічильник тепла , що залишилися невстановленими  у будинках КП «Краматорської тепломережі»: в міському бюджеті на 2021р. закладена сума на їх придбання – 1млн. 150тис. грн.

«Краматорськміжрайтепломережа» підпорядковується ОКП «Донецьктеплокомуненерго», тому це питання знаходиться, нажаль, поза зоною безпосереднього впливу Краматорської міської ради. Тим не менш, на даний час розробляється можливість участі Краматорська у придбанні лічильників на умовах спів фінансування. 

Також слід зазначити, що у житловом фонді міста 279 двоповерхових будинка – на їх опалення використовується більше теплової енергії за рахунок великих тепловитрат, тому платіжни квитанції завжди будуть вишче, де дивлячись на обладнання будинку лічильником.

Колективне звернення було прийняте для подальшого опрацювання, і у максимально стислі терміни детальна  відповідь на нього буде оприлюднена на офіційному сайті Краматорської міської ради.