Олександр Гончаренко ознайомився з роботою Краматорської ветеринарної клініки

07.09.2021, 21:41, 266,

Міський голова з робочим візитом відвідав Краматорську міську державну лікарню ветеринарної медицини, у ході якого поспілкувався з головним лікарем Валентиною Скрягою, працівниками закладу та оглянув робочі приміщення.

Наразі Краматорськ побудував схему стерилізації безпритульних тварин своїми силами. Раніше місто користувалось послугами підрядників з інших міст.

На початку року депутати ухвалили проєкт міської програми з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. Ця програма розроблена на п’ять років та передбачає проведення поетапної стерилізації, вакцинації та чіпування безпритульних тварин з поверненням їх до попереднього місця мешкання.

За ініціативою міського голови до схеми стерилізації долучились КП «КАТП» та Краматорська міська державна лікарня ветеринарної медицини. «КАТП» займається виловом безпритульних собак, а ветлікарня – стерилізацією.

Довгий час тривали тендерні процедури, оформлення документів, та з 2 серпня розпочалась робота. Ловці дотримуються принципів гуманності при вилові та транспортуванні собак.

Головний лікар Валентина Скряга розповіла, що після того, як тварина потрапляє до клініки її беруть під нагляд, вакцинують та обробляють від паразитів, потім стерилізують та чіпують, після чого наступає період реабілітації. Усі ці процедури тривають два тижні, далі собак повертають туди, де їх виловили.

Олександр Гончаренко впевнений, системна робота з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами через декілька років дасть свої результати.