Олександр Гончаренко обговорив з керівництвом СКП «Ритуальна служба» перспективи будівництва крематорію у Краматорську

13.09.2021, 21:20, 490,

Міський голова Краматорська під час робочої наради поспілкувався з директором підприємства Германом Писаренком про наявні робочі питання та відзначив необхідність створення крематорію.

Герман Писаренко розповів, що на цей час у місті є 11 кладовищ. Відкриті та повноцінно функціонують лише два: «Нове» та «Іванівське». Інші закриті, тобто такі, на яких дозволено виконувати лише підпоховання. В середньому по Краматорську здійснюється близько 2.5-3 тисяч поховань на рік.

«При збереженні такої статистики, земельних ділянок на відкритих кладовищах вистачить приблизно на виконання 30 тисяч традиційних поховань, що забезпечує потребу міста на 13-15 років. Таким чином, вже зараз гостро стоїть питання виділення нових земельних ділянок для організації кладовищ», – зауважив керівник СКП «Ритуальна служба».

У ході обговорення цього питання Олександр Гончаренко та Герман Писаренко дійшли згоди, що розв’язанням проблеми є будівництво у Краматорську кремаційного комплексу – крематорію та колумбарію.

«Наразі в Україні діють лише три крематорії – у Києві, Харкові та Одесі. Планується будівництво ще у двох містах – Дніпрі та Запоріжжі. Луцьк та Львів також на шляху до спорудження крематоріїв.

Впевнений, що будівництво крематорію у Краматорську, вирішить проблему пошуку нових територій для поховання не тільки у нашому місті, але і в сусідніх», – зазначив Олександр Гончаренко.

Щодо ймовірного розташування крематорію, на нараді розглянули варіант «Нового» кладовища, територія якого сягає 52 гектари.

Міський голова дав доручення СКП «Ритуальна служба» опрацювати технічну сторону питання.