Оформлюй пенсію за віком не виходячи із дому


Запроваджено в тестовому режимі нову сервісну послугу – автоматичне призначення пенсії через особистий електронний кабінет на веб-порталі е-послуг Пенсійного фонду України.

Скориставшись сервісом, пенсія Вам буде призначена автоматично після досягнення пенсійного віку з урахуванням всіх наявних в Пенсійному фонді даних без необхідності додаткових звернень та особистого відвідування сервісного центру Пенсійного фонду.

Сервіс надає можливість надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно, без будь-яких часових обмежень. Крім того завчасно буде проведено опрацювання та, в разі необхідності, перевірку наданих документів.

Користувачу, який не є пенсіонером та який авторизувався на вебпорталі Фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису, потрібно:

  • заповнити атрибути анкети (заяву, загальні дані, дані документу, що посвідчує особу, адресу проживання та реєстрації, дані про обраний спосіб виплати пенсії та отримання пенсійного посвідчення);
  • додати скановані копії документів (обов’язкові та ті, які вважає за необхідне надати) для підтвердження його права на певні доплати та пільги);
  • підписати анкету – заяву кваліфікованим електронним підписом та надіслати її через веб – портал до органу Фонду.

Перед формуванням анкети-заяви на автопризначення пенсії Вам необхідно виконати наступні кроки:

1. Підготувати скановані копії документів (за визначеним переліком).

Розмір кожного файлу (сканованої копії документу) не повинен перевищувати 1 Мб; формат файлу: JPG, JPEG, PDF; документи, які містять більше однієї сторінки, необхідно прикріпляти як один файл.

2. Для замовлення електронного пенсійного посвідчення обов’язковим є подання сканованих копій фотографії та підпису.

2.1. Вимоги до сканованої копії фотографії:

– назва файлу – Photo_compressed.jpeg;

– розмір файлу – від 20 до 24 кБ;

– розмір фотографії – заввишки 30 мм та завширшки 25 мм;

– зміст фотографії – на фотографії обличчя повинно становити 70-80%; фон фотографії – білий; фотографія має бути зроблена протягом останніх шести місяців; на фото мають бути відсутні будь-які сторонні предмети

– фотографія має бути кольоровою.

2.2. Вимоги до сканованої копії підпису:

– назва файлу – Sign_compressed.jpeg;

– розмір файлу – від 3 до 5 кБ;

– підпис має бути виконана чорнилами чорного кольору.

3. За результатами опрацювання анкети-заяви в ПФУ користувач на Вебпорталі отримує інформацію щодо стану її обробки та за даними анкети-заяви в автоматизованому режимі буде проінформований про настання права на призначення пенсії, включаючи дату такого призначення,та її розмір.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області