Новий рік та Різдво святкуємо безпечно!


Незабаром Новорічні свята. Палаци культури, клуби, шкільні та дитячі установи, оселі громадян прикрасять новорічні ялинки – невід’ємний атрибут цього свята.

За даними статистики під час Новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при встановленні ялинок, користуванні гірляндами та піротехнічними виробами. Щоб не зіпсувати святковий настрій, необхідно відповідально підходити до організації та проведення  Новорічних та Різдвяних свят.

Перш ніж встановити в приміщенні лісову красуню, необхідно потурбуватися про те, щоб її перебування було безпечним для оточуючих. Ялинка повинна кріпитися на стійкій опорі: на підставці, у посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення та знаходилася на відстані понад півтора метри від систем опалення та півметра від телевізорів, приймачів, магнітофонів або легкозаймистих матеріалів.

Для прикрашання ялинки необхідно застосовувати електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Не забувайте, що лампи гірлянди треба закріплювати надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі. Обов’язкова перевірка справності електричного дроту та його ізоляції. У разі, якщо помічена певна несправність гірлянди: з’явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання дроту – необхідно негайно вимкнуть її  з електромережі.

Слід завжди пам’ятати, що хвоя сама по собі є легкозаймистою. Не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими іграшками, ватою та марлею, бо вони також можуть легко спалахнути. При прикрашанні ялинки заборонено використовувати свічки.

Ще одну «новорічну небезпеку» складають піротехнічні вироби. Головними споживачами «запальної» продукції є діти. Бо саме вони найбільше чекають від свят не тільки подарунків, але й яскравого, феєричного світла. У жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у місцях, у яких їх легко зможе знайти дитина. Ніколи не дозволяйте малюкам бавитися з такими іграшками, бо це може коштувати їм здоров’я чи навіть життя!

Якщо сталося загоряння ялинки – не панікуйте. Насамперед визначте, що саме горить. Якщо це гірлянда – негайно вимкніть її з розетки. Палаючу ялинку необхідно залити водою або накрити змоченою у воді ковдрою. Пам’ятайте, при виникненні пожежі необхідно негайно телефонувати до служби порятунку за телефоном «101».

Основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат. Але суворе їх дотримання дозволить не затьмарити веселі Новорічні свята, уникнути неприємностей.