Новорічні свята у Краматорську пройдуть при дотриманні усіх протиепідемічних вимог

29.12.2020, 14:28, 541,

Відбулося чергове засідання міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, під час якого були розглянуті питання щодо поточної епідемічної ситуації у Краматорську та дотримання у місті карантинних заходів у новорічні свята.

Як повідомила Людмила Хомякова, завідувач  Краматорської міської філії ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України», станом на 28 грудня в місті Краматорськ зареєстровано 4954 підтверджених випадка COVID-19, показник 2657,25 на 100 тисяч населення, що на 39,6 % вище середньообласного показника (1903,47 на 100 тисяч населення). За тиждень (21.12.2020 – 27.12.2020) в місті виявлено 437 підтверджених випадків COVID-19, показник – 234,35 на 100 тис. населення, що на 8 % нижче попереднього тижня. У середньому в Краматорську за тиждень проводиться 1200 тестів, з яких приблизно 45 % дають позитивний результат. В місті здійснюються профілактичні та карантинні заходи відповідно з діючою нормативною базою.

Олена Бахметьєва, начальник відділу транспорту, зв’язку та енергетики, повідомила, що в Краматорську продовжують виконуватися усі умови льотного перевезення пасажирів, також проінформувала присутніх про проведені перевірки щодо дотримання протиепідемічних заходів в громадському транспорті (в день мобільною групою перевірялось 35-40 одиниць рухомого складу).

Олена Дрига, в. о. начальника управління освіти доповіла про призначення у кожному навчальному закладі відповідальних за здійснення контролю проведення вчителями дистанційного навчання. Складено розклад по кожному навчальному закладу окремо. Станом на 28 грудня підтверджений діагноз «сovid-19» серед вихователів і працівників дитячих дошкільних закладів має 21 особа, серед вчителів загальноосвітніх шкіл – 3 особи. Серед дітей по ДНЗ хворих на коронавірус немає, по загальноосвітнім школам хворіють 2.

Моніторингові групи продовжують проводити перевірки по контролю за дотриманням протиепідемічних заходів на ринках та у торгівельних закладах міста.

Членами штабу було вирішено:

  • організувати в період 29-30.12.2020 року додаткові перевірки мобільною групою щодо дотримання протиепідемічних заходів в громадському транспорті;
  • організувати роботу з керівниками (власниками) всіх об’єктів торгівлі щодо розміщення на входах до торгових точок інформаційних табличок щодо дотримання протиепідемічних заходів;
  • звернути увагу керівників супермаркетів на те, що при встановленні в торгових залах додаткових стелажів, контейнерів  з товарами зменшується торгівельна площа, що слід враховувати при визначенні дозволеної кількості відвідувачів, які можуть одночасно перебувати в приміщенні магазину;
  • дозволити використання бігових доріжок міських стадіонів і тренажерів, які розміщені на відкритому повітрі (без використання душових і роздягалень), для індивідуальних занять спортом.
  • Керівникам мобільних моніторингових груп та Краматорському відділу поліції ГУ НП України в Донецькій області в межах компетенції забезпечити здійснення контролю за виконанням протиепідемічних обмежувальних заходів, визначених постановою КМУ від 09.12.2020 № 1236 за дотриманням санітарного законодавства, протиепідемічних заходів під час карантину в закладах освіти, громадського харчування, ринках, об’єктах торгівлі, розважальних закладах, закладах що надають послуги з розміщення, фізичної культури та спорту особливу увагу приділивши дотриманню маскового режиму.