Не втрачай свій страховий стаж! Працюй офіційно та контролюй сплату ЄСВ на вебпорталі Пенсійного фонду України!


Фахівці управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську провели інформаційний рейд серед містян з метою привернення уваги громадськості до питань легальної зайнятості.

Лише за умови сплати єдиного соціального внеску громадяни набувають право на отримання пенсії та інших соціальних виплат. Тому, керівники підприємств та фізичні особи – підприємці повинні усвідомлювати свою відповідальність перед людьми і забезпечити своєчасну сплату внесків до Пенсійного фонду.

Відстоювати свої права повинні також і самі застраховані особи. Відповідно до статті 16 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” їм надано право отримувати від платника підтвердження про сплату внесків і вимагати їх сплати, в тому числі в судовому порядку.

Тому, кожна застрахована особа має періодично цікавитися тим, як роботодавець розраховується із Пенсійним фондом, і при неналежному виконанні роботодавцем своїх обов’язків вимагати від нього сплати внесків.

Спілкуючись з різними соціальними категоріями громадян – молоддю, тимчасово непрацюючими громадянами, приватними підприємцями, фахівці управління розповіли про негативні наслідки не задекларованої праці та закликали контролювати сплату єдиного соціального внеску за допомогою сервісів вебпорталу Пенсійного фонду України.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області