Не допустити пожеж в екосистемах

17.07.2020, 09:32, 127,

З настанням сухої спекотної погоди на території Донецької області, у тому числі і у Краматорську, зафіксовано суттєве зростання кількості пожеж, що виникають в природних екосистемах та на відкритих територіях (горіння сухої трави, чагарників, післяжнивних залишків).

Основними причинами виникнення пожеж є безвідповідальне випалювання сухої рослинності землекористувачами та населенням, спалювання сміття, необережне поводження з вогнем, випалювання стерні на полях, пояснюють в управлінні з питань цивільного захисту.

Розпорядженням голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 10.07.2020 № 4 було створено робочу групу з перевірки стану пожежної безпеки на об’єктах лісового господарства та сільськогосподарського призначення. До її складу увійшли спеціалісти 12-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області, управління з питань цивільного захисту міської ради, Краматорського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області, Державної екологічної інспекції в Донецькій області та деяких інших служб.

15 липня робочою групою було проведено рейд з перевірки стану пожежної безпеки на об’єктах, що обслуговуються Краматорським лісництвом (лісовий масив поблизу сел. Красноторка, урочище «Біленьке» та урочище «Карачун»). Під час перевірки основна увага приділялася наявності та стану мінералізованих смуг і протипожежних розривів, очищенню лісів від захаращень, наявності інформаційних табло (щитів, панно тощо) із засторогою щодо дотримання правил пожежної безпеки в лісах.

Під час рейду серед мешканців населених пунктів, розташованих поблизу лісових масивів, проводилися інформаційно-роз’яснювальні бесіди та розповсюджувалися листівки «Це повинен знати кожен. Правила пожежної безпеки в лісах».
Нагадуємо, що у зв’язку з встановленням стійкої сухої погоди та 5-го класу пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди, з метою запобігання виникненню лісових пожеж на території нашої області розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 19.06.2020 № 623/5-20 у період надзвичайної пожежної небезпеки заборонено:

– відвідування лісових масивів;
– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
– розведення багать у лісі;
– випалювання трави та інших рослинних рештків на землях лісового фонду та інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісових масивів (у тому числі проводити сільськогосподарські пали);
– палити, кидати у лісових масивах непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;
– звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Шановні мешканці міста, пам’ятайте: лісову пожежу набагато легше попередити, ніж потім гасити! Суворо дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі!