Навчальні заклади Краматорська – фіналісти проекту «Освітній марафон»

11.02.2021, 08:52, 1386,

Три школи Краматорська стали фіналістами “Освітньому марафону” та отримали мультимедійне обладнання для запису дистанційних уроків. 

«Освітній марафон» – це проєкт, спрямований на розвинення освітнього середовища Нової української школи, стартував наприкінці 2019 року. Тоді для участі було відібрано 60 навчальних закладів  Донеччини та Луганщини із 300 заявлених. Серед них школи Краматорська – 8, 16, 23, 25, 32.

Використовуючи найкращі практики вітчизняних та закордонних спеціалістів-реформаторів, команда «Освітнього марафону» мала за мету допомогти керівникам шкіл та вчителям підвищити конкурентоздатність навчального закладу, мотивувати вчителів до взаємодії з учнями, а також підсилити партнерство з батьками та громадою. 

Після виконання першого домашнього завдання в другий етап проекту вийшли 40 навчальних закладів з Донецької та Луганської області. Понад 7 місяців вони працювали над створенням стратегій своїх навчальних закладів, які допоможуть впровадити в школи якісні зміни. 

Бажання організаторів проєкту допомогти освітянам співпало з внутрішньою потребою педагогів у трансформації. «Освітній марафон» дав учителям філософське, методологічне підґрунтя для переосмислення шляху до змін, створив умови для аналізу та переоцінки роботи. Лекції, тренінги, дискусії, зустрічі з освітніми реформатор(к)ами, представниками бізнесшколи, профільних громадських організацій, методологічні матеріали, соціологічні дослідження, гейміфікована онлайн-платформа з навчальними онлайн-курсами та домашніми завданнями, декілька десятків годин у віртуальному спілкуванні з лекторами та менторами, відвідування київських навчальних закладів розширили можливості отримувати нові знання легко й ефективно. 

Учасники вчилися писати проєкти, формувати комунікації з громадою, дізналися про дієві методи в інклюзивному навчанні, презентували свої ідеї та, найголовніше, – наочно переконались, що зміни в школах – не міф, а реальність вже багатьох закладів завдяки завзяттю вчителів та керівного складу. Ще не захистивши свої стратегії, колективи шкіл розпочали впроваджувати зміни в освітній процес. 

У травні відбувся попередній онлайн захист стратегій розвитку навчальних закладів, який оцінювало професійне журі. І серед 20 фіналістів «Освітнього марафону» – три краматорські навчальні заклади: ЗОШ І-ІІІ ступенів №16, Економіко-гуманітарний ліцей №8 імені Василя Стуса, навчально-виховний комплекс ЗОШ № 32 – дошкільний навчальний заклад. 

Фінальний захист стратегій відбувався в липні. Суперфіналістами проекту стали 10 шкіл із Донецької та Луганської областей, які вже почали втілювати свої плани в життя. 

Третє місце в суперфіналі посів Економіко-гуманітарний ліцей №8 імені Василя Стуса, про що сьогодні свідчить банер на його фасаді.

Утілені зміни стали початком великої роботи, яку ще належить впроваджувати активним краматорським освітянам. Експерти та команда «Освітнього марафону» продовжують підтримувати учасників проєкту.

Усі фіналісти отримали мультимедійне обладнання для запису дистанційних уроків від НПО «Демократичне врядування у Східній Україні». 

«Освітній марафон» – проєкт, що був реалізований БО «Благодійний фонд Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» в рамках проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG East) USAID Ukraine – USAID Україна Агентства США міжнародного розвитку (USAID). Інформаційний партнер – Донецький прес-клуб. Партнер – Міністерство освіти і науки України.